کوه Merapi یکی از اندونزی فعال ترین آتشفشان, فوران پنجشنبه گردند و در یک ستون از خاکستر 2000 متر به هوا در حالی که تهدید حدود 24 میلیون نفر زندگی می کنند که در مجاورت با هوای سرد گدازه جاری شدن سیل.

فوران شروع در 5:16 به وقت محلی (10:16 به وقت تهران) در اندونزی جزیره جاوا. آتشفشان را هشدار وضعیت مطرح شد به یک سطح بالاتر از نرمال نشان می دهد هیچ خطر فوری به مناطق اطراف آن هر چند کیلومتر 3 شعاع منطقه ممنوعه ایجاد شده در اطراف این آتشفشان به عنوان یک احتیاط. شاهدان عینی از صحنه نشان می دهد حیرت زده مردم در ترس از فوران.

“فوران به طول انجامید 150 ثانیه خارج می گردند دود و 2000 متر ارتفاع خاکستر ستون” فاجعه ملی کاهش Agency (BNPB) سخنگوی Agus Wibowo گفت: در بیانیه ای در روز پنج شنبه.

مقامات توصیه هواپیماهای تجاری به مراقبت و جلوگیری از فوری حریم هوایی اطراف این آتشفشان خاکستر باران را در 10 کیلومتر مربع مساحت.

کوه Merapi شده است فوران برای قرن ها با گذشته عمده یکی در مه 11, 2019 مجبور مقیاس بزرگ تخلیه. مرگبار 2010 فوران جان 340 نفر تقریبا نیمی از حدود 800 آتشفشان های مربوط به مرگ و میر در کشور اندونزی در دهه گذشته در حالی که برخی از 60,000 نفر آواره شدند.

با توجه به کشور های زمین شناسی فاجعه پژوهش فن آوری و توسعه مرکز (BPPTKG), Merapi را فعالیت های آتشفشانی افزایش بین اواسط دسامبر 2019 و اواسط ژانویه سال 2020 است.

همچنین در rt.com فوران Piton de la Fournaise آتشفشان هرچه گدازه های مذاب در سراسر جزیره ریونیون (ویدئو و عکس)

اندونزی یک کشور متشکل از بیش از 17000 جزیره و جزایر که در آن نشسته 130 آتشفشان فعال است. این کشور واقع در اقیانوس آرام “حلقه آتش” که در آن برخورد صفحات تکتونیکی باعث مکرر و اغلب خشونت آمیز فعالیت های لرزه ای از جمله زمین لرزه و فوران های آتشفشانی.

فکر می کنم دوستان علاقه مند می شود ؟ به اشتراک گذاشتن این داستان!

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

نرم افزار گرامرلی