آمریکا و طالبان جوهر افغانستان توافقنامه صلح تنظیم شرایط برای خروج نیروهای نظامی

واشنگتن و جنبش طالبان را امضا کرده اند یک معامله است که میسازد شرایط برای خروج آمریکا و ناتو از افغانستان است.

امضا شده توسط ایالات متحده امریکا برای افغانستان و زلمای خلیل زاد و یکی از رهبران ارشد طالبان ملا عبدل غنی برادر قطر در دوحه پایتخت در روز شنبه.

معامله را ببینید واشنگتن و متحدان آن خروج نیروهای خود را از پنج پایگاه در افغانستان در آینده 135 روز. باقی مانده سربازان آمریکایی را ترک خواهد کرد این کشور در 14 ماه اگر طالبان انجام تعهدات خود.

سند می گذارد و زمینه را برای آینده مذاکرات میان طالبان و دولت افغانستان با هدف آوردن صلح در کشور است. آمریکا موافقت کرده است به منظور تسهیل مذاکرات و لغو تحریم ها از اعضای طالبان در ماه اوت ارائه شده مذاکرات اغاز به عنوان برنامه ریزی شده. رهبر طالبان Hibatullah Akhundzada به نام همه مبارزان خود را به احترام و رعایت توافقنامه است.

همچنین در rt.com آمریکا برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان در 14 ماه اگر معامله با طالبان را تایید کرد – بیانیه

آمریکا و دولت افغانستان قبلا اعلام کرده بود که توافقنامه صلح را شامل تضمین می کند که خاک افغانستان را نمی توان با استفاده از گروه های تروریستی برای هدف قرار دادن آمریکا و متحدان آن است.

همچنین واشنگتن و کابل در یک توافق تبادل زندانی با طالبان در مارس 10, تعهد به آزادی به 5000 و 1000 نفر بود.

خواستار برخورد “قاطع گام به سوی صلح واقعی در افغانستان” وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo صحبت در مورد پیروزی در برابر القاعده و گروه پشت 9/11 حملات.

“القاعده امروز یک سایه از گذشته خود. ما باید نابود رهبری آن و در حال حاضر ما طالبان موافقت که القاعده باید هرگز دوباره پیدا کردن پناهگاه امن در افغانستان,” او گفت:.

همچنین در rt.com بالای پاکستان عربستان برای ‘مسئول’ خروج نیروهای آمریکا از افغانستان در پی توافق صلح با طالبان

آمریکا رهبری ائتلاف اشغال افغانستان در سال 2001 پس از 9/11 حملات تروریستی اخراج طالبان از این کشور در کابل و دیگر شهرهای بزرگ. سال است که به دنبال دیدم طولانی مدت مبارزه و تجدید حیات اند. در پایان مقامات در واشنگتن با اکراه موافقت کرد برای برگزاری مذاکرات صلح با طالبان است که متوقف شده چندین بار.

اگر دوست دارید این داستان به اشتراک گذاری آن با دوستان!

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im