ترکیه در تلاش برای ‘فتح’ لیبی به صلح می گوید: بالا طرابلس دولت دیپلمات بازدید از مسکو

در حالی که آنکارا ادعا می کند به حمایت از لیبی در سازمان ملل متحد حمایت دولت توافق ملی (GNA) آن وزیر امور خارجه روز دوشنبه به صراحت رد حضور ترکیه در لیبی انفجار آن را به عنوان یک “تجاوز.”

اظهار نظر در نقش بازیکنان خارجی مانند روسیه و ترکیه در آوردن به پایان طولانی لیبی جنگ داخلی وزیر Abdul Hadi Al-Hweij بود به خصوص رک.

“هنگامی که ما صحبت در مورد صلح ما ندارد [ترکیه رئیس جمهور رجب طیب] اردوغان در ذهن” Al-Hweij گفت. “در میان همه درگیر چهره های سیاسی او را در فاصله دورتری از حل و فصل مسالمت آمیز.”

Al-Hweij صحبت شد در والدای بحث باشگاه های خاورمیانه, کنفرانس, که او در حال تحصیل در مسکو.

لیبی GNA و ترکیه با امضای یک قرارداد همکاری های امنیتی در ماه نوامبر اما این پیمان شده است بحث برانگیز مورد استفاده توسط آنکارا برای اعزام نیروهای خود به این کشور است. ترکیه گفت: در آن زمان این بود که برای کمک به طرابلس در مبارزه با رقیب لیبی ارتش ملی (LNA) از خلیفه Haftar. Al-Hweij ظاهرا views چنین کمک به عنوان ممنوع است.

این واضح است که ترکیه دخالت اما یک تجاوز. این یک تلاش جدید توسط ترکها به تسخیر کرد.

این GNA بود “شگفت زده” توسط آنکارا اظهارات اخیر در لیبی Al-Hweij گفت: “آنها صحبت می کنند در مورد ‘نگرانی’ به صورت لیبی اما نگرانی خود را ندارد حل مشکلات ما است.”

او گفت: طرابلس باقی می ماند متعهد به پیدا کردن یک راه حل برای مناقشه در میز مذاکره و اضافه کرد که “برای بار اول شما باید برای گوش دادن به همه طرف و سپس تصمیم گیری.”

همچنین در rt.com متخاصم لیبی طرف نشستن برای مذاکرات هسته ای در ژنو, توافق در برلین

لیبی پرتاب شد به هرج و مرج در سال 2011 زمانی که شورش –حمایت ناتو برای بمباران منجر به سرنگونی زمان معمر قذافی رهبر و یک بار موفق با داعش به یک میدان جنگ تقسیم های مختلف شبه نظامی جناح. بیش از چند سال گذشته Haftar نیروهای غالب شده اند و در کنترل بسیاری از لیبی برای نجات پایتخت, Tripoli.

با Haftar را توهین آمیز در طرابلس متوقف شده اما هنوز هم در جریان این GNA و LNA در نهایت وارد غیرمستقیم مذاکرات در مسکو در اواسط ژانویه. این موضوع منجر به اجرای یک آتش بس که هنوز هم تا حد زیادی نگه می دارد در لیبی و هموار راه را برای دیگر جلسات بین دو طرف.

فکر می کنم دوستان علاقه مند می شود ؟ به اشتراک گذاشتن این داستان!

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی