دانشمندان هشدار می دهند که آتشفشان تونگوراهوا در اکوادور نشان دادن نشانه های اولیه قریب الوقوع سقوط فاجعه بار پس از داده های ماهواره ای نشان داد قابل توجهی آسیب های داخلی از جریان ماگما فعالیت است.

تونگوراهوا شده است مداوم فعال از سال 1999 پس از ساییدگی و پارگی اجتناب ناپذیر بود, به خصوص با توجه به این که ‘گلو از آتش” یا “سیاه و سفید غول پیکر’ به عنوان Quechua مردم بومی به نام آن در حال حاضر سقوط دو بار قبل از هزاران سال پیش.

“با استفاده از داده های ماهواره ای ما مشاهده کردیم که بسیار سریع تغییر شکل Tungurahua غرب پهلو که تحقیقات ما نشان می دهد که ناشی از عدم تعادل بین ماگما بودن عرضه و ماگما در حال فوران” می گوید ژئوفیزیک volcanologist جیمز Hickey از دانشگاه اکستر در بریتانیا که نگران کننده در پژوهش به تازگی منتشر شده است.

Tungurahua قبلا سقوط در پایان از اواخر پلیستوسن و پس از آن و سپس بازسازی شده خود را برای هزاران سال قبل از سقوط دوباره در حدود 3000 سال پیش.

چنین فرو می ریزد می تواند گسترده باعث رانش زمین و آذرآواری جریان است که می تواند سفر برای ده کیلومتر است. برای مثال از سقوط 3000 سال پیش فکر این است که زباله به مساحت حدود 80 کیلومتر مربع (11,000 زمین فوتبال).

در ضمن یک فوران در سال 1999 مجبور به تخلیه برخی از 25000 نفر پس از تاثیر بر زندگی بشر در این منطقه باید آتشفشان سقوط دوباره خواهد بود واقعا سرسام آور است.

همچنین در rt.com فوران Piton de la Fournaise آتشفشان هرچه گدازه های مذاب در سراسر جزیره ریونیون (ویدئو و عکس)

این تیم اذعان می کند که ماگما عرضه است تنها یکی از بسیاری از عوامل خطر است که باید از نزدیک تحت نظارت برای کاهش خطر و محافظت از زندگی در این منطقه است.

“ماگما عرضه یکی از تعدادی از عوامل است که می تواند باعث ایجاد یا کمک به آتشفشانی پهلو بی ثباتی در حالی که این خطر وجود دارد ممکن است از پهلو سقوط, عدم اطمینان از این سیستم همچنین به معنی آن می تواند پایدار باقی می ماند,” Hickey می گوید.

فکر می کنم دوستان علاقه مند می شود ؟ به اشتراک گذاشتن این داستان!

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im