یک پیشنهاد کنسرسیوم تصاحب نیوکاسل توسط یک گروه کنترل شده توسط تاج شاهزاده محمد بن سلمان بوده است و از انتقاد عفو بین الملل که ادعا می کنند که این حرکت با هدف ‘sportswashing’ این کشور در حقوق بشر.

این باشگاه صاحب مایک اشلی, قابل درک است که با توجه به £340 میلیون ($391 میلیون) ارائه به دست گرفتن کنترل از لیگ برتر کنار با اشلی انجام مذاکرات از طریق دبی مبتنی بر سرمایه. او معتقد است باید به دنبال یک معامله است که اجازه خواهد داد که او را به حفظ 10 درصد سهام این باشگاه درگیر شده است با از سال 2007.

همچنین در rt.com عربستان سعودی در مذاکرات برای خرید نیوکاسل’ به عنوان ولیعهد چشم های لیگ برتر ورود

این حرکت همراه با دیگر حرکت های اخیر به جهانی ورزشی جهان از جمله اخیر میزبانی از این مسابقه برگشت بین آنتونی جاشوا و اندی رویز است نماینده شوم انگیزه هر چند ادعای عفو که می گویند که منطقه درگیر شدن با ورزش به منظور براق بیش از آنچه که آنها درک مکرر نقض حقوق بشر در کشور است.

آن را برای ما می گویند که باید خود نیوکاسل, اما, بازیکنان, اطاق عقب کارکنان و طرفداران به طور یکسان باید برای دیدن این برای آنچه در آن است: sportswashing ساده و سادهگفت:” فلیکس Jakens انگلستان سر از مبارزات برای عفو.

با توجه به سیل سرمایه گذاری در ورزش ما دیده ایم از عربستان سعودی به تازگی یک تصاحب نیوکاسل نمی خواهد آمد به عنوان یک شگفتی است.

عربستان سعودی است که به خوبی شناخته شده برای آن تلاش در ‘sportswashing’ – تلاش برای استفاده از زرق و برق و اعتبار از ردیف بالا ورزش به عنوان یک روابط عمومی ابزاری برای منحرف کردن اذهان از کشور گردابی حقوق بشر.”

Jakers می رود به دولت چندین حوادث مربوط به رژیم سعودی از جمله قتل واشنگتن پست روزنامه نگار جمال Khashoggi که گفته بود انجام شده توسط این رژیم است.

همچنین در rt.com ‘ما یک سایت بزرگ ارائه’: آنتونی جاشوا می خواهد به مبارزه برنده تایسون خشم v دئوتای وایلدر در عربستان سعودی در این سال

تحت عربستان شاهزاده محمد بن سلمان است و گسترده حقوق بشر و سرکوب را با متعدد صلح آمیز فعالان زندانی از جمله Loujain al-Hathloul و دیگر شجاع حقوق زنان و مدافعان” او ادامه داد.

شده است وجود دارد آشکار سفید کردن بیش از جمال Khashoggi را وحشتناک قتل وجود دارد ادامه نگرانی عربستان هک و عربستان سعودی رهبری ائتلاف نظامی در یمن اتحاد خونین ضبط از راه اندازی بی رویه حمله به خانه ها و بیمارستان ها.

این sportswashing اثر را می توان به مقابله اگر کسانی که مایل به انجام این کار. کارکنان و طرفداران در نیوکاسل باید وسايلي با وخیم وضعیت حقوق بشر در عربستان سعودی و آماده به صحبت کردن در مورد آن.”

Khashoggi ترور شد در کنسولگری عربستان در استانبول در ماه اکتبر 2018 با خط رسمی مرگ او را در حال که او کشته شده توسط ‘rogue عوامل” که در تلاش بودند به بازگشت او به مادری خود ترکیه است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su