چهار هندی, فضانوردان در حال آموزش در روسیه جلوتر از ملت خود را اولین ماموریت فضایی سرنشین دار. راکش شارما, برای اولین بار در فضای مشترک با RT خاطرات خود از braving روسیه زمستان و رفتن به مدار در سال 1984.

شارما سابق بال فرمانده در نیروی هوایی هند شد اولین و تا کنون تنها – شهروند هند به سفر به فضا. او در بخشی از سه خدمه مرد در اتحاد جماهیر شوروی کشتی فضایی سایوز تی-11 و صرف یک هفته در معروف Salyut-7 مداری ایستگاه – یک پروژه است که راه را برای مدولار مداری زیستگاه از جمله ایستگاه فضایی بین المللی (ISS).

“در سطح شخصی این بود زندگی-تغییر در حس زیبایی یکی می توانید ببینید و مهم علم یک نفر می تواند انجام دهد” شارما گفت: RT یادآوری زمان خود را در مدار.

تاثیر تجربه… بود رمان و فوق العاده ای است.

اما Salyut-7 خدمه است که همچنین شامل یوری Malyshev و گنادی Strekalov تا به حال چنین یک برنامه کار است که آنها به سختی فرصتی را در “مناظر زیبا” از ایستگاه پنجره یا “نگاه کردن در زمین و دیدن زیبایی … از سیاره ما است.”

خواب در جاذبه صفر

شاید یکی از عجیب و غریب ترین بخش از سفر به فضا به یک ناظر بیرونی است که در مدار. فضانوردان و فضانوردان نیست در واقع تخت در ایستگاه مداری – به جای آنها باید کیسه خواب آنها را به ضمیمه به داخل بدنه به طوری که آنها نه تنها در اطراف شناور و به همه چیز دست انداز. مداری ایستگاه کابین ندارد “بالا” و “پایین” در سنتی ما زمینی حس بنابراین فضانوردان خواب می تواند در هر جهت از آنجایی که آنها فقط به معنای واقعی کلمه معلق در هوا به هر حال.

اگر شما هیچ مشکل در به خواب رفتن بر روی زمین شما نمی خواهد که مشکل در فضا

“زمان می آید زمانی که بدن درد برای بقیه بنابراین شما نگاه به جلو به خواب” شارما گفت. آنچه فضانوردان در فضا عملا محروم از این است که لذت بخش و آرامش بخش احساس “امداد یکی پس از دراز کشیدن پس از یک روز پر از کار” از آنجا که آنها خواب به حالت تعلیق در کیسه خواب.

استرس می تواند بزرگترین مانع برای ماموریت مریخ

آن است که نیاز به کار در یک تنگ, فضای محدود برای یک دوره طولانی از زمان با به معنای واقعی کلمه هیچ چشم انداز یک تغییر از مناظر چیزی است که واقعا فشار در یک فضای خدمه شارما گفت RT. این است که در آن سازگاری روانی و توانایی برای همکاری با یکدیگر نقش مهمی است.

“بلند مدت پرواز دشوار خواهد بود برای هر کسی… هنگامی که شما برای یک مدت طولانی-مدت پرواز وجود خواهد داشت و مسائل دیگر [مانند اینکه] شما واقعا می تواند در همکاری با دیگر اعضای خدمه,” او گفت:. چنین مشکلاتی می تواند “افزایش چشمگیری” باید انسان همیشه در حال تنظیم کردن برای مریخ است.

آن است که آسان نیست زندگی است. سفر به قطب جنوب ساده تر خواهد بود زیرا اگر چه هوا سرد است و مردم مجبور به زندگی در یک فضای محدود شما هنوز هم می تواند راه رفتن را به برف

یکی از چیزهایی است که واقعا می تواند کمک به فضانوردان برای مقابله با استرس در مدار مواد غذایی است. این فضانورد سابق گفت: او crewmates قادر به از را انتخاب کنید به عنوان بسیاری از 80 غذاهای مختلف از جمله هندی ،

“مواد غذایی است که واقعا مهم برای مردم قفل شده است و در فضای محدود برای [یک بار] بنابراین مقدار زیادی از مراقبت داده شده بود به ارائه انواع. ما از آن بهره برده است.”

زمستان روسیه است تیره تر از فضا

آن را نه فقط سفر به فضا است که تبدیل به یک تجربه به یاد ماندنی برای Sharma, اما همچنین زمان صرف شده در آموزش در گاگارین فضانورد مرکز آموزش (GCTC) – همان محل چهار هند می تواند فضانوردان در حال آموزش در حال حاضر. زمستان روسیه ظاهرا یکی از چالش های عمده ای برای هند بود که کاملا مورد استفاده قرار گیرد به آن سرما و تاریکی.

“من در آنجا ماند در ستاره شهر 18 ماه و از همه مهمتر دو زمستان” شارما گفت RT. “ما استفاده می شود به ترک کار در صبح هنگامی که آن را تاریک بود و ما به استفاده دوباره از آموزش هنگامی که آن را تاریک بود و ما استفاده می شود به راه رفتن چند کیلومتر در مچ پا-برف عمیق.”

آنچه را به او زده است که زمستان روسیه به پایان رسید تا تیره تر از فضا.

“این چیزی است که در فضای تاریکی طول می کشد تنها 45 دقیقه پس از آن است که طلوع و دوباره پس از 45 دقیقه غروب” شارما گفت. “تاریکی نیست گذشته از اکتبر تا فوریه است.”

همچنین در rt.com ستاره ماجراجویی شهرستان: نگاهی به دزدکی حرکت کردن زیرچشمی نگاه کردن به هند برای اولین بار از فضا آموزش خدمه در روسیه

ستاره شهر واقع شده است در منطقه مسکو که در آن نور روز طول می کشد فقط کمی بیش از هفت ساعت در ماه دسامبر و بسیاری از ژانویه – اما آفتاب نادر است با توجه به این که اغلب آب و هوا ابری. در برخی از شهرهای روسیه واقع فراتر از دایره قطب شمال مانند جنوب بندر مورمانسک, خورشید هرگز بالا می رود در ماه دسامبر و اوایل ژانویه از خروج از شهر در تاریکی برای بیش از یک ماه است.

خاطرات خوشی از غذا و موسیقی

شارما و پشتیبان گیری, Ravish Malhotra نیز تا به حال به خوردن غذاهای روسی در طول آموزش خود را انتخاب از استاندارد فضانورد اتحاد جماهیر شوروی منو پس ستاره شهر انجام هر خدمت غذاهای هندی ،

آنها در نهایت با آن سازگار شده و حتی مورد علاقه روسی غذاهای خود را. شارما اعتراف کرد که او به خصوص دوست ‘zapekanka’ – پخته ظرف است که می توان با طیف گسترده ای از هسته تشکیل دهنده و خدمت به عنوان یک صبحانه پودینگ (پنیر) یا یک شام غذای مرکب از گوشت وارد.

سرخپوستان قادر به غلبه بر چالش ها در طول آموزش های خود را با تشکر برای حمایت از GCTC کارکنان در ستاره شهر شارما گفت.

آنها بسیار خوب است. ما در بر داشت که مردم روسیه هستند و بسیار شبیه سرخپوستان.

شارما نیز تبدیل به یک فن از موسیقی روسیه در طول آموزش خود و سفر به مدار مصرف یک نوار کاست به Salyut-7. در میان علاقه او به نام محبوب خواننده روسی Alla Pugacheva و lats آهنگساز و پیانیست Raimonds Pauls.

“من هنوز هم عاشق موسیقی روسیه اگر چه من تا حدودی فراموش کردن زبان,” گفت: شارما در حال حاضر 71.

فواید اکتشافات فضایی باید به همه بشریت

این فضانورد بازنشسته معتقد است که همکاری بیشتر میان روسیه و هند در فضا می تواند در مورد آینده ای روشن تر تنها برای دو کشور بلکه برای جامعه بین المللی نیز هست. بعد از همه هر دو کشور اشتراک گذاشتن آنچه که او به عنوان یک “انسان دوستانه” رویکرد به اکتشاف فضا.

همچنین در rt.com روسیه شروع به آموزش خدمه برای هند 1st ماموریت فضایی سرنشین دار

“اگر شما به تمام رسانه ها هیچ کس مذاکرات در مورد فضا برای صلح به جز هند و روسیه است. هر کس صحبت کردن در مورد چگونه به تجاری یا militarize فضا” شارما گفت RT. “بشریت را به فضا در نهایت و سازمان ملل متحد می گوید که این منافع باید به همه بشریت و نه فقط به یک کشور خاص. روسیه و هند به خصوص که می خواهید به اتفاق می افتد. این نوعدوستی بود.”

‘آسمان نمی تواند از حد برای کسانی که همکاری به جای رقابت

تا کنون روسیه کمک کرده است را هندی می تواند فضانوردان را به سرعت به پیش از ماموریت بسیار مهم خود به عنوان مرکز آموزش در میهن خود است که هنوز هم تحت ساخت و ساز.

“آموزش که آنها در حال دریافت در حال حاضر در ستاره شهر در تجهیزات است که هنوز آماده نیست در هند. وجود یک مرکز آموزش ملی در آینده در حومه شهر بنگلور اما ایده این است که صبر کنید تا زمانی که مرکز کامل است” Sharma توضیح داد.

همچنین در rt.com ‘آن را به سال پر حادثه’: هند برای راه اندازی سومین ماموریت ماه در سال 2020

همکاری بین دو کشور به طور بالقوه می تواند فراتر از آنچه که از هند به برنامه های بلند مدت می تواند به عنوان دور به عنوان ساختمان خود مداری سرنشین دار ایستگاه – هر چند که بعید است که اعلام می شود هر زمان به زودی.

“ما نیاز به صبر کنید و تماشا کنید. من واقعا بر این باورند که آن است که همیشه بهتر است برای همکاری و پیدا کردن اهداف مشترک به جای رقابت. این چیزی است که دولت ما انجام” شارما گفت RT.

ما نیاز به افراد با دید و اگر چشم انداز خود را همگرا و سپس آسمان را نمی توان محدود

اشتراک RT عضویت در خبرنامه برای دریافت داستان های رسانه های جریان اصلی به شما بگویم.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی