سایه جنگ: چه شانس ترکیه شروع خواهد شد در مقیاس کامل توهین آمیز علیه سوریه در ادلب?

تنش در حال جوش بیش از بين آنکارا و دمشق به ترکیه قول داد به گرفتن امور به دست خود و آشکارا دخالت در سوریه را در استان ادلب که در آن نیروهای دولتی در حال مسیریابی ترکیه شبه نظامیان مورد حمایت.

مشکل شمال غربی استان است که آخرین سنگر و استحکامات از شبه نظامیان در جنگ زده سوریه است. آن شاهد دور دیگری از خشونت در روز پنج شنبه. محلی گروه های مسلح به دنبال عقب راندن ارتش سوریه از مناطق در امتداد بزرگراه استراتژیک آن را به تازگی کشف و ضبط شد شمارش در حمایت از ترکیه توپخانه که تنها ایستاده بود پس از نیروهای روسی در این منطقه مداخله کند.

آنکارا قصد ندارد به اما و رئیس جمهور رجب طیب اردوغان به تازگی اعلام کرد که یک حمله در ادلب است که فقط “یک موضوع از زمان.” در همین حال مسکو توصیف کرده است هر گونه مستقیم ترکیه با دخالت نظامی در سوریه به عنوان “بدترین سناریو.” چگونه به احتمال زیاد آن را به اتفاق می افتد ؟

ژئوپولیتیک میدان جنگ

“با قضاوت بر اساس اردوغان, اظهارات, به نظر می رسد که ترک ها کاملا مصمم” به دنبال از طریق خود تهدید, ‘روسیه در امور جهانی’ Editor-in-Chief Fyodor Lukyanov گفت RT اضافه کرد که ایران تبدیل به یک عرصه جغرافیای سیاسی مبارزه بین آنکارا و دمشق – و در نتیجه متحدان آن در مسکو به عنوان به خوبی.

روسیه سعی کرده است به واسطه جنگ اما تا کنون این مذاکرات با ترکیه منجر نشده هر عملی نتایج در حالی که این وضعیت بر روی زمین است تا حرارت. Lukyanov اشاره کرد که آنکارا توانسته است برای جلوگیری از یک “تمام عیار جنگ بین دولتها” تنها به این دلیل که نیروهای نظامی در واقع مبارزه در ادلب هستند القاعده و شبه نظامیان وابسته است که آنکارا در حال حمایت به عنوان پروکسی.

همچنین در rt.com روسی جنگنده های دفع حمله ارتش سوریه در ادلب به داعش حمله کمک ترکیه توپخانه — مسکو

ترکیه – ناتو دومین نیروی نظامی – ممکن است آماده برای برنده شدن باید آن را به صورت تنها ارتش سوریه با توجه به میخائیل Khodarenok یک سرهنگ بازنشسته در دفاع هوایی و نیروهای سابق ستاد افسر.

“اردوغان به اندازه کافی مبارزه و قابلیت های عملیاتی و همچنین تجهیزات نظامی و پرسنل به تاخت و تاز نیروهای اسد در روز,” او گفت: RT. به عنوان جنگ سخت به عنوان آن است که ارتش سوریه شده است محدودتر هم پایین تقریبا یک دهه از جنگ و به مبارزه در چند جبهه مختلف در برابر شبه نظامیان و افراط گرایان.

اما سوال این است که تا حد زیادی فرضی از SAA نمی کند به تنهایی مبارزه کنند. روسیه یک متحد دمشق متحد اما کمتر شریک مهم برای ترکیه – خود سهمی در این وضعیت است. شکست خود در سوریه متحدان خواهد بود یک فاجعه برای مسکو ضد تروریسم تلاش ها در سوریه بیش از پنج سال گذشته به عنوان به خوبی به عنوان آن, خاورمیانه, سیاست های کلی, Khodarenok هشدار داد. بسیار بعید است که روسیه فقط کنار ایستاده اند و به تماشای جنگ تضعیف قدرت خود در منطقه است.

هر مقیاس بزرگ ترکیه در عملیات علیه SAA به احتمال زیاد تاثیر نظامی روسیه مشاوران و نیروهای زمین – مانند پلیس نظامی گشت زنی برخی از مناطق سوریه – Aleksey Khlebnikov خاورمیانه و متخصص برای کارنگی مسکو مرکز گفت RT.

“روسیه در حال حاضر پشتیبانی از ارتش سوریه توهین آمیز با آن نیروی هوایی و … نقش یک عامل بازدارنده در برابر هر حمله ای به سوریه مواضع اساسا حصول اطمینان از ارتش سوریه کنترل به تازگی دوباره گرفته سرزمین” Khlebnikov گفت.

مسکو خاص دخالت آشکار می سازد مداخله بسیار کمتر امکان پذیر گزینه برای ترکیه نه به دلیل آن که در معرض خطر یک درگیری با یک ایران مسلح به شورای امنیت سازمان ملل عضو و باعث کلی بن بست بین روسیه و ناتو است.

همچنین در rt.com هشدار اردوغان به آن اقدام خواهد شد بیش از ادلب عود اگر دیپلماسی شکست بخورد ،

هزینه بیش از حد بالا ؟

آنکارا بسیار به از از دست دادن حتی یک خفیف بدتر شدن روابط با مسکو به عنوان مثال آخرین بار این اتفاق افتاد – پس از ترکیه به ضرب گلوله یک روسی Su-24 در نوامبر 2015. پس از آن حادثه روسیه تحمیل یک سری از تحریم ها علیه ترکیه صادرات و کسب و کار, فلج کشاورزی و گردشگری و بخش خاص.

ریسک بالاتر حتی در حال حاضر. ترکیه پس از رشد آن همکاری های دفاعی با روسیه از طریق خرید S-400 سیستم های دفاع هوایی – یک معامله آنکارا تلقی بنابراین مهم آن این بود که حاضر به مقاومت در برابر فشار آمریکا و حتی قربانی نقش آن در آمریکا F-35 stealth fighter برنامه. روسیه به احتمال زیاد برای به اشتراک گذاشتن هر گونه تجهیزات مشابه با ترکیه دوباره باید دو شمشیر صلیب بیش از یمن است.

یکی دیگر از مشخصات بالا پروژه مشترک است TurkStream خط لوله که حاوی گاز طبیعی روسیه به قدرت ترکیه در شهر استانبول و مناطق صنعتی اطراف آن است. Sakir good shopping مدیر عامل TurkAkim گاز, نام پروژه عظیم زیربنایی یک “موضوع امنیت ملی” در ماه گذشته. در عین حال روسیه دریغ نکنید به توقف ساخت و ساز در این پروژه در سال 2015 به عنوان بخشی از تحریم های بسته.

همکاری بین مسکو و آنکارا می رود فراتر از اقتصادی و دفاع از مسائل بیش از حد. علاوه بر همکاری در سوریه روند صلح ترکیه و روسیه به تازگی پدید آمده به عنوان رهبران در متوقف مذاکرات برای پایان دادن به هرج و مرج در لیبی.

“هیچ کس علاقه مند است در یک جنگ بزرگ شکستن که منجر به درگیری بین ترکیه و روسیه” ویتالی Naumkin رئیس موسسه مطالعات شرقی از آکادمی علوم روسیه گفت: RT. “سهام هر دو طرف باید در همکاری متقابل فقط بیش از حد بالا است. این بدان معناست که آنها به احتمال زیاد به ایجاد یک آرایش است.”

همچنین در rt.com ‘بدترین سناریو مورد’: کرملین انتقاد شدید ترکیه را تهدید به عملیات نظامی علیه دولت سوریه در ادلب

کارنگی Khlebnikov همچنین معتقد است که “بسیار بعید است که ترکیه را انتخاب کنید یک مسیر مستقیم برخورد و تشدید تنش با مسکو است.”

این بدان معنا نیست که مسکو فقط می توانید حمام افتاب گرفتن در سوریه خورشید. Lukyanov گفت RT که خیلی بستگی روسیه تلاش های دیپلماتیک که در حال حاضر روشن ساخته شده به ترکیه که یک نظامی مسیر منجر به هیچ جا.

هر گونه تلاش برای حل و فصل این مسئله از طریق نظامی به معنی فقط بی معنی.

مگر اینکه روسیه و ترکیه در رسیدن به یک تفاهم بر سر تقسیم حوزه نفوذ در استان ادلب جنگ را ادامه خواهد داد Lukyanov هشدار داد. این صدا ممکن است ناخوشایند به سوریه که مشتاق برای آزادی کشور خود را پس از تقریبا یک دهه از نزاع ،

همه کارشناسان به نظر می رسید به توافق برسند که انجماد جنگ در ادلب ممکن است کمک به جلوگیری از تشدید شده تا زمانی که یک مطلب طولانی مدت راه حل پیدا شده است.

فکر می کنم دوستان علاقه مند می شود ؟ به اشتراک گذاشتن این داستان!

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی