تحقیقات جدید نشان می دهد که نه تنها پلوتون منحصر به فرد “یخ زده قلب” در واقع کنترل این سیاره کوتوله را آب و سیستم های آن با “ضرب و شتم.”

هنگامی که فضاپیمای افق های جدید ماموریت اسیر فیلم از سیاره کوتوله در سال 2015 دانشمندان دریافتند که بر خلاف نظر محبوب در آن زمان پلوتون را در واقع برخی از ویژگی های فیزیکی در چشم انداز آن بود و نه فقط یک بی ثمر و تخت یخ زده زمین بایر.

در عوض سیاره کوتوله افتخار گسترده ای به شکل قلب ساختار به نام Tombaugh Regio (پس از ستاره شناس که کشف پلوتون) است که تحقیقات جدید نشان می دهد در واقع کنترل پلوتون را گردش جوی از طریق روزانه گرمایش و سرمایش چرخه.

پلوتون جو تشکیل شده است عمدتا از گاز نیتروژن همراه با گاز مونواکسید کربن و متان است و 100 ، 000 بار نازک تر از زمین است. در طول روز این سیاره را “قلب” هوا گرم و تبدیل به بخار تنها برای این است که بخار متراکم دوباره در شب تولید یک نوع جو “ضربان قلب” که فرستد باد نیتروژن در سراسر سطح.

همچنین در rt.com ‘پلوتو یک سیاره است’: ناسا رسمی خطرات جرقه علم جنگ با جنجال برانگیز اعلام

این بادها ضربه در جهت مخالف به چرخش آن در یک پدیده شناخته شده به عنوان یکپارچهسازی با سیستمعامل-چرخش و کمک به شکل غنی از نیتروژن یخچالهای طبیعی که اضافه کردن بیشتر و کمک به این سیاره کوتوله را در چشم انداز.

“قبل از افق های جدید همه فکر پلوتون بود و نت بال—کاملا صاف و تقریبا هیچ تنوع” Tanguy برتراند ناسا اخترفیزیکدان و سیاره دانشمند و مطالعه نویسنده پیشرو گفت.

“اما آن را کاملا متفاوت است. آن است که بسیاری از مناظر مختلف و ما در حال تلاش برای درک آنچه در جریان است وجود دارد.”

فکر می کنم دوستان علاقه مند می شود ؟ به اشتراک گذاشتن این داستان!

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی