در حالی که ما مبهم درک چگونه اتم متحد به شکل مولکول های ما هرگز قادر به به طور مستقیم شاهد دقیقا چگونه این اتفاق می افتد… تا به حال. دستیابی به موفقیت می تواند راه را برای انسان به ساخت در سطح اتمی است.

فیزیکدانان از دانشگاه اتاگو به تازگی موفق به ‘شتاب’ دو اتم جدا شده با یک جفت لیزر ‘موچین,’ آنها را نگه دارید هنوز هم و سپس آنها را با هم فشار.

1

پیش از این دانشمندان تنها می تواند محاسبه و این نظریه را مطرح کرد که چگونه این اتمی قلاب یو پی اس صورت گرفت و بر اساس مشاهدات گروه از اتم سرد به یک درجه افراطی, اما جمعیت مشاهدات نیست عملکرد خیلی بینش مکانیک فردی فعل و انفعالات.

ساخته شده از نور قطبی, این لیزر موچین عمل می تواند به عنوان تله برای اشیاء کوچک اما اتم ها باید سرد راه را اول و سپس جدا از دیگر اتم ها در فضای خالی. این فرایند بسیار پیچیده تر از آن برای تلفن های موبایل آن را در نظر شبیه به قرار دادن یک کشتی در یک بطری, اما میلیون ها بار کوچکتر است.

“روش ما شامل فرد به دام انداختن و خنک کننده از سه اتم به درجه حرارت حدود یک میلیونیوم کلوین بسیار متمرکز با استفاده از پرتوهای لیزر در یک [جاروبرقی] مجلسی در حدود اندازه یک توستر” می گوید فیزیکدان Mikkel F. اندرسن.

این Otago تیم در زمان اتم های روبیدیوم که معمولا اوراق قرضه به شکل مولکول dirubidium به عنوان افراد مورد آزمایش خود را برای آزمایش.

همانطور که ما قطعا همه به یاد داشته باشید از دبیرستان شیمی و مولکول ها نیاز به حداقل سه اتم ها به شکل. بنابراین در حالی که محققان می تواند یک جفت از اتم های روبیدیوم به ارتباط برقرار کردن آنها نیاز به یک سوم برای ایجاد پیوند نگه دارید.

با استفاده از یک دوربین برای بزرگ کردن تغییرات در اتم زمانی که هر سه نفر با هم به ارمغان آورد تیم گرفتار لحظه روبیدیوم ذرات تعامل نشان داد که آنها نمی متحد به عنوان نزدیک به عنوان به سرعت به عنوان مدل های موجود می تواند توضیح دهد. در حال حاضر محققان قرار داده اند لحظه دقیق از اتصال به برد کوتاه اثرات کوانتومی که سردرد القا قلمرو فیزیک ما هنوز به طور کامل درک.

همچنین در rt.com روز قیامت پیشگویی باستانی متان منتشر شده به عنوان درجه حرارت آب در اشتباه هستند می گویند دانشمندان

“با توسعه این روش می تواند یک راه برای ساخت و کنترل تک مولکول خاص مواد شیمیایی” گفت: فیزیکدان و عضو تیم ماروین Weyland, اشاره در فن آوری های مانند میکروسکوپی مدارهای پیشرفته و داروهای که ما می تواند یک روز ساخت اتم با اتم.

فکر می کنم دوستان علاقه مند می شود ؟ به اشتراک گذاشتن این داستان!

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de