پلیس در انتاریو بازداشت 10 نفر و برچیده Tyendinaga Mohawk محاصره بود که تعطیل بسیار کانادا ترافیک راه آهن برای دو هفته گذشته اما این نبرد بیش از یک خط لوله رفتن را از طریق بومی سرزمین همچنان ادامه دارد.

Mohawks راه اندازی سنگر در کانادا و اقیانوس آرام در مسیر راه آهن در تاریخ 8 فوریه در همبستگی با مرطوب’suwet’en ارثی ستاد در بریتیش کلمبیا که در اعتراض به تلاش برای ساخت یک خط لوله گاز از طریق زمین آنها ادعا می کنند. آنها خواهان آن است که نخست وزیر جاستین ترودو سفارش Royal Canadian Mounted Police (RCMP) در خارج از قلمرو خود را قبل از هر گونه مذاکرات می تواند آغاز خواهد شد.

ده نفر دستگیر شده بودند صبح روز دوشنبه به استان انتاریو پلیس شروع به پاک کردن محاصره که تا به حال فلج کانادا حمل و نقل و ترافیک مسافری برای دو هفته گذشته. دیگر معترضان تا در کوتاه مدت راه بندان در جاده ها و پل ها در سراسر کانادا از جمله عبور از مرز با ما در آبشار نیاگارا در یک نقطه.

Mohawks در پاسخ به این دستگیری ها با مسدود کردن راه آهن در Kahnawake و جاده در نزدیکی Kanesatake و همچنین کاهش ترافیک در دو بزرگراه به عنوان Montreal, Quebec.

وزیر فدرال حمل و نقل مارک Garneau گفت که همه محاصره “باید پایین می آیند” به عنوان آنها با داشتن یک “عمیق” تاثیر بر اقتصاد کانادا است. بیش از 1500 نفر از کارگران راه آهن گذاشته شده است خاموش در میان خاموش کردن.

به عنوان ترودو کابینه برگزار شد جلسه اضطراری برای بحث در مورد وضعیت برخی از 200 معترض در راهپیمایی طریق اتاوا در حمایت از مرطوب’suwet’en.

همچنین در rt.com ‘بیشتر علاقه مند در خطوط لوله از مردم بومی’: ترودو چهره فعالان’ خشم بیش از دیگری ستیز پروژه انرژی

وجود دارد حدود 2,500 مرطوب’suwet’en (مردم از Wa Dzun Kwuh رودخانه) در شمال بریتیش کلمبیا تقسیم به پنج قبیله. ساحلی GasLink (CGL) که به دنبال ساخت یک 670-متر (416-مایل) خط لوله از طریق زمین های خود را برای حمل و نقل گاز طبیعی به ساحل می گوید: از آن به دست آمده رضایت از انتخاب قبیله ای در افغانستان ، این اختلاف توسط ارثی chiefs – که وضعیت کانادا به رسمیت نمی شناسد. وجود دارد هیچ رسمی و معاهدات بین کانادا و هر یک برای اولین بار سازمان ملل در بریتیش کلمبیا.

این خط لوله که ارزش برآورد شده است در $4.9 میلیارد دلار ($6.6 میلیارد دلار کانادا) بوده و در آثار پس از سال 2012 اما ارثی ستاد باید به دنبال متوقف کردن آن با استفاده از محاصره و کشته شدند. فعالان محیط زیست پیوسته اند تا با این استدلال که این خط لوله در معرض ابتلا به نشت و آلودگي آب آشامیدنی و بکر بومی شکار و ماهیگیری زمینه.

همچنین در rt.com ایستاده, سنگ, عاقبت: کانادا قبیله جنگ خط لوله شتاب زمین

یک پیشنهاد معدن در آلبرتا نفت ماسه در حال حاضر تبدیل به یک قربانی از بحران با تک منابع محدود برداشت کاربرد آن برای C 20 میلیارد دلار پروژه در روز یکشنبه پیش از مهلت قانونی با استناد به “رشد بحث در اطراف این موضوع است.”

رهبر مخالفان حزب محافظه کار اندرو Scheer, چکش ترودو بیش از آنچه که او به عنوان نخست انفعال در این تظاهرات با این استدلال که “ناآرامی های سیاسی” هزینه Canada C$70 میلیارد دلار در پروژه های انرژی.

فکر می کنم دوستان علاقه مند می شود ؟ به اشتراک گذاشتن این داستان!

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im