یک تکه کوچک از مریخ خواهد بود رفتن به خانه زمانی که آژانس فضایی آمریکا راه اندازی آن آخرین مریخ نورد ماموریت در روز پنج شنبه.

ناسا پشتکار ربات را با خود حمل آن یک شهاب سنگ که نشات گرفته بر روی این سیاره قرمز و که تا به حال شده است تسلیم در مجموعه ای از لندن موزه تاریخ طبیعی (آنهم).

سنگ شناخته شده خواص به عنوان یک کالیبراسیون هدف به معیار عملکرد مریخ نورد ابزار.

آن را به اعتماد به نفس اضافه شده به هر اکتشافات ربات ممکن است.

این خواهد بود که به ویژه مهم است اگر پشتکار تصادفا در سراسر چیزی است که نکات در حضور گذشته زندگی در این سیاره – یکی از ماموریت های بزرگ بده.

“این سنگ را کاملا داستان زندگی” توضیح پروفسور کارولین اسمیت, رئیس علوم زمین مجموعه در NHM و عضو پشتکار تیم علمی.

“آن را تشکیل حدود 450 میلیون سال پیش کردم لعنتی خاموش مریخ توسط یک سیارک یا ستاره دنباله دار تقریبا 600,000-700,000 سال پیش و پس از آن بر روی زمین فرود آمد; ما نمی دانیم دقیقا زمانی که اما شاید 1000 سال پیش. و در حال حاضر قصد بازگشت به مریخ” او گفت: اخبار بی بی سی.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

کشف شده در صحراهای عمان در سال 1999 شهاب سنگ شناخته شده به عنوان Sayh al Uhaymir 008 یا SaU 008 یک قطعه کلاسیک از بازالت – بسیار شبیه به نوع سنگ آذرین شما را پیدا خواهد کرد به عنوان مثال در giant’s Causeway در ایرلند شمالی.

این شامل بسیاری از پيروکسن, اليوين و فلدسپات مواد معدنی است. و این به خوبی مطالعه شیمی همراه با شهاب سنگ را بافت که آن را بسیار مفید برای پشتکار.

سنگ قرار داده شده است در یک مسکن همراه با شماری دیگر از انواع مواد در مقابل این مریخ نورد که در آن آن را اسکن خواهد شد از زمان به زمان توسط Sherloc ابزار.

این یک ابزار است که شامل دو دستگاه نشانگر و دو لیزر دستگاه های طیفی که با هم بررسی زمین شناسی مریخ نورد فرود سایت – یک 40km-عرض دهانه به نام Jezero.

تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که کاسه یک بار برگزار می شود دریاچه و دانشمندان در نظر گرفتن آن به عنوان یکی از بهترین مکان ها در مریخ به سعی کنید برای پیدا کردن شواهدی از گذشته فعالیت میکروبی – اگر تا کنون که صورت گرفت.

Sherloc را مطالعه سنگ های محلی و خاک به دنبال امضا از باستان شناسی.

آنچه دانشمندان نمی خواهم, اما, این است که آنچه آنها فکر می کنم “ابراز پیروزی از اکتشاف لحظه” تنها پس از آن متوجه Sherloc حال توسعه برخی از خطای سیستماتیک در آن مشاهدات.

“ما را در کالیبراسیون هدف در اولین 60-90 روز و شاید دوباره به مدت شش ماه است که ما فکر می کنیم این ابزار است که واقعا بسیار پایدار گفت:” دکتر لوتر Beegle, Sherloc اصلی محقق از ناسا آزمایشگاه پیشرانش جت.

“اما اگر ما شروع به دیدن چیزهای جالب بر روی سطح مریخ است که ما نمی تواند توضیح دهد که در طیف سپس ما را به کالیبراسیون هدف به مطمئن شوید که دستگاه به درستی کار.

“من فکر می کنم ما در حال رفتن به قادر به انجام از دیدگاه علمی است شناسایی آنچه ما تماس بگیرید یک پتانسیل زیستی امضا’.

“من فکر نمی کنم ما همیشه لزوما 100 ٪ اطمینان حاصل کنید چرا که سخت گیری به همین دلیل است که نمونه-بازگشت از جنبه پشتکار بسیار مهم است.”

این مریخ نورد را بسته آن جالب ترین نمونه های سنگ به لوله کوچک خواهد شد که در سمت چپ بر روی سطح مریخ برای بازیابی و بازگشت به زمین توسط ماموریت های بعد.

پروفسور اسمیت امیدوار است او را به کار بر روی این مواد است که می تواند دوباره در 10-15 سال آینده.

که آنهم کارشناس بین المللی پانل است که تعیین خواهد کرد که چگونه بهترین برای رسیدگی زمینی سنگ است.

“من در واقع منجر به گزینش متمرکز گروهی,” او گفت, اخبار بی بی سی. “در این زمان در سال آینده ما باید واقعا برنامه خوب برای این نوع از ساختمان ما نیاز به انواع فرآیندهای خواهد شد که اتفاق می افتد که در ساختمان و چگونه ما در واقع شروع به گردآوری نمونه ها و ساخت آنها را در دسترس دانشمندان برای مطالعه است.”

محققان خواهد شد که به احتمال بسیار بهتر از تایید زندگی در مریخ اگر آنها می توانند ارزیابی مدارک با استفاده از تمام ابزارهای تحلیلی موجود در زمین آزمایشگاه به عنوان تنها کوچک مجموعه ای از ابزار های انجام شده توسط یک ربات مریخ نورد.

ناسا پشتکار رور برنامه ریزی شده است برای بلند کردن در ایالات متحده راه اندازی داد موشک اطلس از کیپ کاناورال فلوریدا در طول دو ساعت پنجره آغاز می شود که در 07:50 به وقت محلی (11:50 GMT; 12:50 BST).

این تکه از SaU 008 نمی توان تنها مریخ شهاب سنگ در هیئت مدیره. این مریخ نورد را SuperCam ابزار خود را قطعه ای از مریخ سنگ دوباره به عمل به عنوان یک کالیبراسیون هدف است.

Jonathan.Amos-INTERNET@bbc.co.uk و من در توییتر دنبال: @BBCAmos

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی