رسانه ها بازوی ارتش ملی لیبی (LNA) گفته است نیروهای خود را هدفمند یک کشتی باری که تقبل قایق از آب عبور مهمات و سلاح از ترکیه به بحرانزده بندر طرابلس که در آن سازمان ملل متحد حمایت دولت مستقر است.

“ترکیه کشتی مملو از سلاح و مهمات که لنگر انداخت صبح امروز در بندر طرابلس نابود شد” می خواند بیانیه ای کوتاه منتشر شده توسط یک LNA Facebook account. آن را نمی استادانه درست شده در این حمله که به نظر می رسد به جای گرفته اند در روز سه شنبه بعد از ظهر.

اما سرتیپ Khaled Al Mahjoub از LNA گفت العربیه که این کشتی وارد شده بود در نقض یک تحریم تسلیحاتی و حمل سلاح برای شبه نظامیان مسلح.

بیشتر بخوانید: توافق سران اتحادیه اروپا برای اجرای تحریم تسلیحاتی لیبی با کشتی های جنگی با وجود ترس از افزایش مهاجرت

غسان Salame, فرستاده سازمان ملل برای لیبی همچنین تایید کرد که بندر طرابلس مورد حمله قرار گرفت lamenting است که “این آتش بس بسیار شکننده است.”
او خوشبین است که “هیچ کس تا کنون reneged در اصل از پذیرش آتش بس و روند سیاسی در تلاش است برای پیدا کردن یک راه برای حرکت رو به جلو است.”

تصاویر پدید آمده است که در رسانه های اجتماعی در روز بعد نشان می دهد plumes از دود مواج از بندر طرابلس.

به رهبری ژنرال خلیفه Haftar, LNA نیروهای کنترل ضبط از بسیاری از لیبی و در یک نقطه تهدید به تصرف طرابلس. Haftar پیشرفت مطرح خشم ترکیه که پشت نیروهای وفادار به دولت توافق ملی (GNA).رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان که قبلا قول داد به تدریس Haftar “درس” پس از آن وعده داده شده برای اعزام نیروهای نظامی به این کشور جنگ زده کشور است. او بعدها گفت: آنکارا فرستاده می شود یک گروه از “مشاوران” به جای کامل مبارزه نیروی.

در ضمن GNA خود را به نظر می رسد با احتیاط از مداخله; وزیر امور خارجه Abdul Hadi Al-Hweij گفت: اردوغان “دورترین از حل و فصل مسالمت آمیز” از تمام کسانی که درگیر است.“این واضح است که ترکیه دخالت اما یک تجاوز. این یک تلاش جدید توسط ترکها به تسخیر لیبی” رسمی اعلام کرد.

این GNA درگیر شده است در درگیری های طولانی با طبرق مبتنی بر LNA. این archfoes موفق به توافق برای یک آتش بس شکننده در یک کنفرانس اخیر در برلین. آن هنوز هم باقی مانده است اما هیچ توافق الزام آور است امضا شده است. Haftar جلسه با GNA رهبر Fayez al-Sarraj در مسکو راه اندازی شده توسط وزارت کشور ماه گذشته.

همچنین در rt.com ‘یک ماه یا 2 پیش هیچ کس فکر آن می تواند اتفاق می افتد’: مسکو میزبان مذاکرات بین لیبی را رقیب احزاب به امید پایان دادن به جنگ داخلی

اگر چه طرف متخاصم موفق به رسیدن به یک توافق قدرت های جهان و سازمان های بین المللی استقبال روسیه از ابتکار صلح.

فکر می کنم دوستان علاقه مند می شود ؟ به اشتراک گذاشتن این داستان!

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی