واشنگتن و طالبان باید ایران موافقت کرده هفت روز “کاهش خشونت” در افغانستان است. اگر تایید آن می تواند باز کردن درب برای یکی دیگر از معامله است که ببینید ما نظامیان پس از 19 سال از جنگ است.

خبر آمد وزیر خارجه آمریکا به مایک Pompeo و رئیس پنتاگون علامت Esper ملاقات رئیس جمهور اشرف غنی در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ برای بحث در مورد وضعیت در این کشور جنگ زده. هر دو قبلا در اشاره به برخی تحولات در مذاکرات با طالبان که Pompeo به عنوان “بسیار مهم دستیابی به موفقیت.”

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در روز پنج شنبه گفت که یک توافق “بسیار نزدیک است.” Unnamed وزارت امور خارجه آمریکا گفته به رسانه های مختلف در روز جمعه که “خشونت کاهش” توافق واقع شده است رسیده است.

این معامله ظاهرا توقف کوتاه از تماس کامل آتش بس تمرکز تنها بر روی برخی از فعالیت های خاص به جای. در عین حال آن را نیز به عنوان یک توصیف “بسیار خاص” و گفته شده است که شامل همه طرف ها از جمله ارتش افغانستان نه فقط آمریکا و طالبان. همچنین بنا به گزارش ها و پوشش های کنار جاده ای و بمب و حملات انتحاری و موشک راه اندازی شد. ارتش ایالات متحده خواهد بود وضعیت را به منظور بررسی در صورتی که این معامله را تایید کرد.

همچنین در rt.com آمریکا و طالبان پیشنهاد مذاکره برای 7 روز کاهش خشونت رئیس پنتاگون می گوید Esper

باید “خشونت کاهش” مقابله حفظ شود و برای یک هفته در واشنگتن و طالبان خواهد حرکت به یک توافق جامع که شامل حداقل شروع ایالات متحده نیروهای نظامی برداشت. در مقابل طالبان را در روند صلح با نیروهای دیگر از جمله دولت در کابل از آنها که قبلا بارها و بارها رد به عنوان یک “دست نشانده” غرب.

یکی دیگر از شرایط آینده توافق خواهد خواست که طالبان اجازه نمی دهد افغانستان به نوبه خود به یک پناهگاه امن برای گروه های تروریستی است. هیچ یک از جزئیات شده اند رسما اعلام کرد و در عین حال با رسانه های مختلف نشان می دهد این اطلاعیه آمده می تواند به عنوان اوایل هفته آینده.

در ضمن ABC گزارش داد که “خشونت کاهش” توافق خواهد وارد نیروی فوریه 22 با استناد به برخی منابع طالبان.

دبیر کل ناتو ینس استولتنبرگ گفت: در مونیخ روز جمعه که اتحاد است “آماده به تنظیم” تعداد نیروهای اعزام شده به افغانستان “اگر طالبان است که قادر به نشان دادن واقعی خواهد شد و توانایی واقعی برای کاهش خشونت, و ما می بینیم یک راه برای صلح است.” او همچنین گفت که ناتو در حال حاضر 16,000 سربازان در کشور است.

همچنین در rt.com ‘Mendacity & lies’: پس از 19 سال امریکا اذعان به خود است که آن را هرگز نمی تواند برنده جنگ در افغانستان

جنگ در افغانستان کشیده برای بیش از 19 سال ساخت آن طولانی ترین فعال جنگ در تاریخ ایالات متحده آمریکا. حتی اگر واشنگتن ریخت عظیم $1 تریلیون به تلاش های جنگی ارتش ایالات متحده هنوز هم در تلاش برای پیشرفت در حالی که بخش های زیادی از خاک افغانستان باقی مانده رقابت و یا به طور کامل در دست گرفتند.

مذاکرات میان واشنگتن و طالبان در دوحه قطر شده بود برای بیش از یک سال و اما ثابت کرده اند کاملا شکننده و گرفتار با عدم قطعیت است. در سپتامبر سال 2019 تهمت فرستاده ویژه افغانستان اعلام کرد که یک توافق صلح کرده و در انتظار رئیس جمهور تصویب نهایی تنها برای مغلوب ساختن پیشی جستن به راه رفتن به دور از توافق و لغو مذاکرات پس از یک سرباز آمریکایی کشته در حمله طالبان. مذاکرات از سر گرفته و در ماه دسامبر حتی به عنوان یک آمریکایی دیگر کشته شد.

وضعیت در افغانستان زمان باقی مانده است. آخرین اخبار در مورد پتانسیل دستیابی به موفقیت در آمده میان گزارش که هشت نفر کشته شدند در یک حمله هوایی در ولایت ننگرهار یک روز پس از یک فرمانده ارشد طالبان و هشت شبه نظامیان کشته شدند در یکی دیگر از حمله هوایی, با توجه به وزارت دفاع افغانستان.

همچنین در rt.com هزاران نفر کشته شدند ‘بازسازی’ ماموریت نشان می دهد آن زمان برای ما به خارج از افغانستان

مانند این داستان ؟ به اشتراک گذاری آن با دوستان!

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im