سابق رئیس شورای اروپا دونالد تاسک می گوید بروکسل احساس “همدلی” نسبت به استقلال اسکاتلند از پیوستن به اتحادیه اروپا است.

Nicola Sturgeon گفت: اسکاتلند مستقل می خواهد به دنبال عضویت کامل در اتحادیه اروپا.

پرسید که آیا این امر می تواند بر نگاه favourably توسط اتحادیه اروپا آقای تاسک گفت: “احساسی من هیچ شکی ندارم که هر کس مشتاق بود”.

اما آقای تاسک هشدار داد که هر گونه ورود پیشنهاد می شود به طور خودکار پذیرفته شده است.

نظرات آمده پس از آقای تاسک را سلف هرمان ون رامپوی در سال گذشته گفت: او معتقد است مبارزه با تروریسم در اروپا تغییر کرده است اتحادیه اروپا نگرش به استقلال اسکاتلند.

دولت بریتانیا پشتیبانی نمی کند اسکاتلند تماس های دولت دیگر برای استقلال رفراندوم یا دوباره اتحادیه اروپا در هر فرم.

‘احترام بحث’

آقای تاسک که در خدمت به عنوان رئیس شورای اروپا برای پنج سال تا ماه نوامبر سال گذشته صحبت شد در یک مصاحبه بی بی سی به پخش در Andrew Marr نشان می دهد .

وقتی پرسیده شد که در مورد چشم انداز اسکاتلند مستقل پیوستن به اتحادیه اروپا سیاستمدار لهستانی گفت: “من می خواهم برای متوقف کردن خودم از گفتن چیزی بیش از حد بلانت”.

او گفت که او احساس می کند “بسیار اسکاتلندی به خصوص پس از مبارزه با تروریسم در اروپا”.

با این حال او افزود: تا به حال به “احترام بحث داخلی در انگلستان” آن بود و نه نقش خود را به دخالت.

اما زمانی که فشار بر روی سطح حمایت در اتحادیه اروپا نسبت به استقلال اسکاتلند از پیوستن به این اتحادیه گفت: “احساسی من هیچ شکی ندارم که هر کس می خواهد مشتاق در اینجا در بروکسل و به طور کلی در اروپا است.

“اگر شما از من بپرسید در مورد احساسات ما شما شاهد من فکر می کنم همیشه همدلی است.”

آقای تاسک همچنین گفت: “تشریفات” و پیمان نامه را هنوز هم نیاز به رعایت شود.

نظرات خود آمده و دو روز پس از انگلستان رسما چپ اتحادیه اروپا با وجود اسکاتلند حمایت رای دهندگان باقی می ماند 62 درصد به 38 درصد در اتحادیه اروپا همه پرسی.

در یک سخنرانی در Brexit روز, Nicola Sturgeon وجود دارد گفت: “واقعی و عمیق غم و اندوه” احساس بسیاری از اسکاتلندی نیز آمیخته با خشم.

اسکاتلند مستقل که نیاز به پشتیبان گیری از تمام 27 اعضای اتحادیه اروپا برای پیوستن به این بلوک تجاری و تعدادی از کشورهای که در حال حاضر اعمال می شود و شروع مذاکرات الحاق.

مرکز سیاست اروپا فکر می کنم تانک که آقای ون Rompuy است رئیس جمهور در سال گذشته منتشر شده یک تحلیل مستقل اسکاتلند عضویت در اتحادیه اروپا.

به این نتیجه رسیدند که اتحادیه اروپا باید “تعامل مثبت” با اسکاتلند در صورت استقلال اگر وجود داشته است به درستی تشکیل شدند.

اما از آن گفت: اسکاتلند نمی تواند انتظار “ویژه درمان” و این که دولت اسکاتلند را مجبور به قبول تمام تعهدات عضویت از جمله توافق در اصل برای پیوستن به یورو.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی