اسرائیل هوافضا شرکت رافائل منتشر کرده است یک ویدیو نشان دادن آن به تازگی توسعه یافته سیستم دفاعی – یک پهپاد رهگیر به نام هواپیماهای بدون سرنشین گنبد – به معنای واقعی کلمه تیراندازی هواپیماهای بدون سرنشین را با یک لیزر قدرتمند پرتو.

فیلم منتشر شده در یوتیوب نشان می دهد که سیستم نصب شده بر روی یک خودرو تیراندازی کردن quadcopters ها ، جایی در کویر در اسرائیل است. این ویدیو نشان می دهد که رهگیر انفجار یک هواپیمای بدون سرنشین کوچک که با شور و نشاط مانور هوا و موفقیت تیراندازی کردن چندین وسیله نقلیه هوایی بدون سرنشین پرواز در یک سازند.

رافائل افتخار است که محصول جدید خود را فراهم می کند “موثر تشخیص کامل شناسایی و خنثی سازی چندین میکرو و مینی پهپاد تهدید” و گفت که آن را می تواند تشخیص یک هدف کوچک به عنوان دو سانتی متر (در حدود یک اینچ) در سراسر در فاصله 3.5 کیلومتر است. همچنین گفت که هواپیماهای بدون سرنشین گنبد به “نرم کشتن” و “سخت کشتن” گزینه اجازه می دهد یک عمل را انتخاب کنید بین تصرف کنترل بیش از هدف قرار دادن پهپاد و تیراندازی به سادگی آن را.

با نام ظاهرا با الهام از اسرائیل گنبد آهنین سیستم دفاع موشکی, ‘هواپیماهای بدون سرنشین گنبد’ به نظر می رسد در درجه اول طراحی شده برای مقابله با هواپیماهای بدون سرنشین است که می تواند به خصوص اخلال در کار فرودگاه غیر نظامی و یا دخالت غیر نظامی پرواز. این که آیا آن می تواند موفقیت شرکت بزرگتر درجه نظامی پهپادهای نامشخص است.

همچنین در rt.com اسرائیل به شلیک کردن موشک با فضا-سن ‘شمشیر لیزری’

فن آوری خود را نه از مردم عادی. به عنوان هواپیماهای بدون سرنشین را به طور فزاینده ای نقش برجسته در جبهه تعداد فزاینده ای از سازمان ملل شروع به نگاه لیزر به عنوان یک پتانسیل در پاسخ به این نوع جدید از یک تهدید به عنوان به خوبی به عنوان یک ابزار موثر در دفاع هوایی. بازگشت در سال 2018 روسیه رونمایی از رمان مبارزه با سیستم لیزری ارائه شده توسط رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین در میان دیگر سلاح جدید. در بهار سال 2019 آلمان همچنین گفت: آن را با موفقیت آزمایش نظامی لیزر.

اسرائیل ارائه یکی دیگر از سلاح های لیزری در زرادخانه خود را فقط در ماه گذشته – سیستم گزارش قادر به متوقف کردن موشک های هدایت موشک و سایر پرتابه با استفاده از چند پرتوهای لیزر متمرکز با هم.

مانند این داستان ؟ به اشتراک گذاری آن با دوستان!

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

نرم افزار گرامرلی