Coronavirus: چگونه امن هستند takeaways و سوپر مارکت تحویل?

شده اند وجود دارد, صف های طولانی به عنوان درایو-از طریق رستوران بازگشایی بارها فروخته اند و غذای آماده پیمانه نیم لیتری در آب و هوای گرم و سوپر مارکت تحویل باقی می ماند و دست نیافتنی برای بسیاری از.

اما آنچه Covid-19 خطرات اگر شما یک غذای آماده و یا تحویل ؟

آنچه در مورد takeaways?

بسیاری از رستوران های محلی را ابداع خود را به عنوان takeaways.

Covid-19 یک بیماری تنفسی است که شواهد آن را می توان از طریق هر گونه مواد غذایی و یا مواد غذایی بسته بندی. و معتبر زنجیره ای و رستوران خوب آشپزخانه هستند و به احتمال زیاد بشود حرفه ای و بهداشتی آماده سازی مواد غذایی به معنی وجود خواهد داشت حداقل خطر از یک تازه پخته شده غذای آماده وعده غذایی.

اجتماعی فاصله و فوق العاده اقدامات بهداشتی در محل, خیابان بالا زنجیر – مانند Pret a Manger – در حال حاضر ارائه خدمات به مشتریان takeaways آنلاین و تحویل. مارکس و اسپنسر به بازگشایی 49 از کافی نت ها برای غذای آماده تنها.

ده ها تن از KFC, رسانه های بازگشایی یا تحویل و یا درایو-از طریق خرید و یا هر دو. مک دونالد و برگر کینگ همچنین بازگشایی برخی از درایو-از طریق رستوران – باعث طولانی صف ترافیک.

Deliveroo و فقط خوردن را صادر راهنمایی در مورد چگونه سواران خود را می توانید اقامت امن و مواد غذایی تحویل بدون دست زدن به رستوران بسته بندی.

من باید غذا خوردن با دست من?

اگر شما یک غذای آماده تحویل خطر بسته بندی آلودگی را می توان به حداقل رسانده است.

“خالی کردن محتویات [به تمیز کردن ظرف] دور از بسته بندی به یک رد کیسه و شستن دستها قبل از غذا خوردن” توصیه پروفسور سالی بلومفیلد از لندن دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری است.

“مواد غذایی از یک ظرف با یک قاشق و خوردن آن با یک چاقو و چنگال – نه انگشتان دست خود را.”

ممکن است بهتر است در شرایط فعلی به منظور گرم و تازه پخته شده مواد غذایی به جای سرد یا خام اقلام است. آژانس استاندارد مواد غذایی می کند استرس خطر از مواد غذایی کم است و “هیچ دلیلی وجود ندارد برای جلوگیری از داشتن آماده به خوردن غذا اگر آن آماده شده است و به درستی به کار گرفته”.

برای محتاط ترین و آسیب پذیر هر چند دقت در آماده سازی و پخت و پز ممکن است اطمینان بخش است.

“با یک پیتزا برای مثال اگر شما می خواستم به واقعا امن است, شما حتی می تواند پاپ آن را در مایکروویو برای چند دقیقه” پروفسور بلومفیلد می افزاید.

آنچه در مورد غذای آماده نوشیدنی ؟

برخی از محل مجوز – مجبور به تعطیل به دلیل coronavirus محدودیت – همچنان به فروش نوشیدنی به مشتریان غذای آماده.

بارها و بارها باید اجرا اجتماعی فاصله و فوق العاده بهداشت اقدامات اگر آنها باز – مانند مطمئن شوید کارکنان پوشیدن دستکش هنگام دست زدن به فنجان یکبار مصرف.

آن قانونی است برای نوشیدن در انگلستان به جز در مناطق که در آن فضای عمومی حفاظت سفارشات در محل هستند. شوراهای محلی در اسکاتلند مجموعه قوانین خود را هنگامی که و که در آن شما می توانید نوشیدنی. اما اجتماعی فاصله قوانین باقی می ماند و پلیس باید قدرت به مصادره الکل و حرکت مردم ،

  • بارها زمان تماس در دو متر حکومت

چگونه امن هستند سوپرمارکت تحویل?

تحویل اسلات اجازه, خانه محصولات غذایی افت کمتر خطرناک تر از یک سفر به یک سوپر مارکت به عنوان شما اجتناب از خریداران دیگر.

هر گونه خطر خواهد بود که ممکن است آلودگی مواد غذایی یا بسته بندی – به کار گرفته شده توسط افراد دیگر – و یا از تحویل راننده.

شما می توانید ترک توجه داشته باشید در درب خود را درخواست درایور برای زنگ و گام به عقب, اما پروفسور پترسون می گوید: وجود دارد هیچ چیز مانند “صفر خطر است”.

“برای موجود و یا بسته بندی کالا و یا ذخیره آنها را برای 72 ساعت قبل از استفاده از آنها – و یا اسپری و پاک کردن پلاستیک یا ظروف شیشه ای با سفید [دقت رقیق شده به عنوان کارگردان در بطری].

“برای unwrapped, تازه, کالا, که می تواند به کار گرفته شده توسط هر کسی – شستشوی کامل در زیر آب در حال اجرا و بگذارید خشک,” او اضافه می کند.

  • انگلستان مواد غذایی استانداردهای آژانس: مشاوره در ایمنی مواد غذایی در خانه

پروفسور آلیسون سینکلر یک متخصص ویروس شناسی از دانشگاه ساسکس می افزاید: “باید وجود داشته باشد بیشتر در معرض خطر با استفاده از آنلاین تحویل نسبت به استفاده از یک دوست و یا داوطلب برای جمع آوری مواد غذایی برای شما.”

برخی از کارشناسان همچنین توصیه با استفاده از کیسه های پلاستیکی تنها یک بار در طول این بیماری همه گیر.

اما اگر من به سوپر مارکت بروید ؟

Coronavirus گسترش می یابد هنگامی که یک فرد آلوده سرفه قطرات کوچک بسته بندی شده با ویروس به هوا. این می تواند باعث عفونت اگر آنها نفس را در, و یا به طور بالقوه اگر شما لمس یک سطح آنها فرود آمد.

بنابراین رفتن به خرید و مخلوط کردن با افراد دیگر حمل می کند یک خطر است. به همین دلیل است اجتماعی فاصله – داشتن حداقل 2 متر (در حدود 6فوت) از دیگران – بسیار مهم است و بسیاری از مغازه ها در حال اجرای آن است.

سوپر مارکت ها می تواند به ارائه یک “ایده آل تنظیم” برای ویروس انتقال می گوید: پروفسور بلومفیلد. “بسیاری از مردم در حال لمس کردن و جایگزین کردن موارد, پرداخت, تسمه, پول نقد, کارت ماشین, پارک ماشین, دکمه, دستگاه خودپرداز پرداخت دکمه کاغذ رسید ، نه به ذکر است که در نزدیکی چند نفر دیگر.”

وجود دارد راه هایی برای جبران این خطرات:

  • شستن دست ها به مدت 20 ثانیه با آب و صابون بشویید یا با الکل بر اساس دست sanitiser قبل و بعد از خرید
  • درمان سطوح به عنوان اگر آنها ممکن است آلوده به این معنی که شما اجتناب از دست زدن به صورت خود را پس از دست زدن به چرخ دستی های خرید سبد, بسته بندی و تولید
  • استفاده از روش های پرداخت بدون تماس

دنبال ویکتوریا در توییتر

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de