Coronavirus: دولت زیر آتش برای وام های ارزان قیمت به شرکت های

دولت مورد انتقاد قرار گرفته است برای توزیع بیش از £16bn در وام های ارزان قیمت به شرکت های شناخته شده مانند جان لوئیس و تاتنهام.

از آن £1bn وام بود به یک آلمانی مواد شیمیایی غول پیکر در حالی که بریتانیا بزرگترین شرکت های هواپیمایی گرفته شده تقریبا £2bn.

اما ارشد کار MP مارگارت هاج نام وام “آشکار سوء استفاده از پول”.

در پاسخ به خزانه گفت: وام طرح کمک به محافظت از صدها نفر از هزاران نفر از شغل.

بانک مرکزی این شرکت Covid تامین مالی تسهیلات (CCFF) راه اندازی شد برای کمک به شرکت های بزرگ با یک تاثیر بزرگ در اقتصاد بریتانیا از طریق این بحران است. این یکی از تعدادی از طرح های طراحی شده برای قرض دادن پول به کسب و کار تحت تاثیر این بیماری همه گیر.

لیست از 53 شرکت های که با استفاده از این تسهیلات شامل برخی از نام خانواده مانند M&S, Asos و نیسان.

خطوط هوایی Ryanair و EasyJet هر قرض £600 متر در حالی که بریتیش ایرویز صاحب IAG و Wizz هوا بودند لنت £300m هر.

که باعث شده است تا شکایت از فعالان محیط زیست که می گویند پول باید وام با شرایط متصل شده است.

“شرکت های هواپیمایی داده شده است دقیقا همان چیزی است که صدراعظم نخست وزیر اقتصاددانان و گفت: آنها باید داده شود – میلیاردها دلار ارزان و آسان وام به نگه داشتن آنها را آلوده بدون هیچ گونه تعهدات خود را به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و یا حتی نگه داشتن کارگران خود را در حقوق و دستمزد” گفت: فیونا نیکولز از صلح سبز.

با برنامه ای برای ساختن 12,000 کارکنان برکنار Ryanair گفت: آن را قطع 3,000 شغل و 4,500 نقش می تواند axed در EasyJet.

بزرگترین واحد وام تحویل داده شد به شرکت آلمانی BASF است که بزرگترین تولید کننده مواد شیمیایی اگر چه تنها حدود 850 نفر در بریتانیا.

“ما باید خیلی بیشتر از نفع عمومی از این همه پول” Ms نیکولز گفت.

‘گرفته شده برای سوار شدن’

خانم مارگارت گفت: حمایت از کسب و کار برای محافظت از شغل بود که کار درست را انجام دهید.

“اما من واقعا شک و تردید در مورد اینکه آیا پاشش میلیاردها پوند از دولت مالی در شرکت های بزرگ نشان دهنده ارزش خوبی برای پول برای سخت کار مالیات دهندگان” او گفت:.

او گفت: بسیاری از شرکت هایی که تا به حال دیده این طرح شد و بر اساس خارج از کشور و یا متعلق به میلیاردرهای. دیگران او گفته بودند “تکان دهنده” با توجه به دست سود سهام این سال است.

او به نام طرح “آشکار سوء استفاده از کیف پول عمومی” اضافه کرد: “مالیات دهندگان در نظر گرفته شده برای سوار شدن.”

یک سخنگوی وزارت خزانه داری گفت: “شرکت های بزرگ Covid تامین مالی تسهیلات بخش مهمی از [coronavirus] پشتیبانی به طور مستقیم حفاظت از صدها نفر از هزاران نفر از شغل, حمایت از برخی از بزرگترین شرکت های جریان های نقدی و قادر می سازد پس از آن برای حمایت از تامین کنندگان خود را.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de