کروناویروس: ‘لحظه بحرانی’ به عنوان دانشجویان به دانشگاه بازگشت

یک اپیدمیولوژیست پیشرو هشدار داده است که این کشور در همه گیر کروناویروس در «لحظه ای بحرانی» قرار دارد، چرا که دانشجویان برای بازگشت به دانشگاه ها آماده می شوند.

دام آن جانسون، از کالج دانشگاهی لندن، به داده های بی بی سی گفت نشان می دهد بیشترین تعداد عفونت های شناسایی شده در جوانان بوده است.

این در حالی است که مشاوران علمی دولت گفتند «همه گیری های قابل توجهی» مرتبط با دانشگاه ها به احتمال زیاد بوده است.

دانشگاه ها گفته اند گام هایی برای به حداقل رساندن خطرات در پردیس ها برداشته می شود.

دام آن، استاد اپیدمیولوژی بیماری های عفونی در UCL که با برنامه امروز رادیو بی بی سی 4 صحبت می کرد، گفت: اکنون شاهد بیشترین تعداد عفونت ها یا حداقل عفونت های تشخیص داده شده در افراد جوان تر 20 تا 29 ساله و همچنین رفتن تا 45 ساله ها هستیم.

او افزود که داده ها “تعجب آور نیست”، به عنوان جوانان، او گفت، بیشتر احتمال دارد که با دوستان و خانواده پس از کاهش محدودیت های قفل معاشرت.

بازگشت دانشگاه ‘می تواند بهمن Covid جرقه’
لیدز می شود Covid-19 ‘منطقه نگرانی’

آخرین آمار از بهداشت عمومی انگلستان (PHE) نشان داد که بیشترین نرخ مورد کروناویروس در میان 15 تا 44 ساله ها بوده است.

در مناطقی که بیشترین نرخ کلی را دارند، و با اکثر مقامات محلی در لیست دیده بان قفل محلی خود، بزرگسالان جوان شاغل بین ۲۰ تا ۲۹ سال بیشتر تحت تأثیر قرار گرفت.

روز شنبه بریتانیا ۱۸۱۳ عفونت جدید را ثبت کرد، در حالی که گزارش شد ۱۲ نفر دیگر ظرف ۲۸ روز پس از یک آزمایش مثبت جان خود را از دست داده اند.

در همین حال، گروه مشورتی علمی دولت، سیج، در سندی که روز جمعه منتشر شد، گفت که «خطر قابل توجهی» وجود دارد که آموزش عالی «می تواند انتقال محلی و ملی را تقویت کند».

در این گزارش آمده است: «بسیار محتمل است که همه گیری های قابل توجهی در ارتباط با آموزش عالی وجود داشته باشد و انتقال بدون نشانه ممکن است تشخیص این ها را سخت تر کند.»

این در حالی است که مقامات از جوانان در لیدز می خواهند که در پی افزایش مهمانی های خانه در این شهر، مسئولیت کنترل گسترش ویروس کرونا را به عهده بگیرند.

این شهر به لیست دیده بان قفل اضافه شده است – همراه با Middlesbrough، Tyneside جنوبی، کوربی و کترینگ – به این معنی که مردم وجود دارد می تواند محدودیت های سخت تر مواجه اگر تعداد عفونت همچنان به افزایش است.

جودیت بلیک رهبر شورا گفت افزایش رویدادهای موسیقی، مهمانی های خانه و راوهای غیرقانونی وجود داشته است و اضافه کردن جریمه های ۱۰ هزار پوندی صادر می شود، و در زمانی که قرار بود دانشجویان دانشگاه بازگردند، از احتیاط خواست.

“ما احساس می کنیم کمی از دلسوزی در آینده وجود دارد. چیزی که ما می بینیم این است که اعداد در حال تغییر هستند و در واقع جوانان بیشتری در حال آزمایش مثبت هستند و در اطراف شهر پخش می شوند.»

دام آن به برنامه امروز گفت که “رفتن به طور باور نکردنی مهم برای برقراری ارتباط با جوانان خطرات انتقال کروناویروس”، با تاکید خاص بر حفظ دوری اجتماعی است.

او گفت که آن را باید برجسته “که ما نیاز به جلوگیری از آن شرایط که در آن ما بسیاری از تماس نزدیک، نگه داشتن فاصله”.

او می گوید: «وقتی نمی توانیم این کار را انجام دهیم که پوشش صورت بپوشیم، دست ها را بشوییم و وقتی بیمار هستیم منزوی شویم.»

دام آن همچنین بر اهمیت کنترل عفونت در میان جوامع آسیب پذیر به ویژه در خانه های مراقبتی و بیمارستان ها تاکید کرد.

نگرانی هایی نیز مطرح شده است که دانشجویان می توانند این ویروس را هنگامی که از خانه های خانوادگی خود به پردیس های دانشگاهی سفر می کنند، گسترش دهند.

دکتر مایک تیلدزلی، دانشیار دانشگاه وارویک و کارشناس مدل سازی عفونت، به بی بی سی صبحانه گفت که بریتانیا بیشتر با همه گیری های «واقعا محلی» سر و کار دارد، اما حرکت دانشجویان در سراسر کشور می تواند موجی از عفونت را به وجود آورد، به خصوص که برای کریسمس به خانواده ها باگردند.

وی گفت: دانشگاه ها تلاش می کردند خطر را در پردیس ها با استراتژی هایی از جمله تدریس آنلاین، گروه بندی دانشجویان با هم در عرض یک سال گروه ها و قرار دادن سیاست های آزمایش و ردیابی محلی به حداقل برانند.

او گفت که تدریس گروهی کوچک هنوز حضوری اتفاق می افتد، اما در داخل تئاترهای سخنرانی بزرگ صورت خواهد گرفت تا اجازه دوری اجتماعی را دهد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی