کروناویروس: ۳۰۰٬۰۰۰ افزونگی برنامه ریزی شده در ماه های ژوئن و ژوئیه

کارفرمایان بریتانیایی بیش از ۳۰۰٬۰۰۰ افزونگی را در ماه های ژوئن و ژوئیه برنامه ریزی کردند، چرا که شیوع ویروس کرونا تلفات خود را در محل کار گرفت.

۱۷۸۴ بنگاه برنامه هایی برای کاهش نزدیک به ۱۵۰٬۰۰۰ شغل در ماه ژوئیه انجام دادند که تقریباً هفت برابر افزایش در ژوئیه ۲۰۱۹ بود.

این آمار با درخواست آزادی اطلاعات بی بی سی به دست آمده است.

در ژوئن ۱۸۸۸ کارفرما طرح هایی را برای ۱۵۶٬۰۰۰ کاهش شغلی واصل کردند که این افزایش شش برابری در سال قبل بود.

قفل شدن کروناویروس و رکود اقتصادی رکوردشکن ناشی از آن رستوران ها و مغازه ها را بست و سفر را به توقف آورد و بسیاری از بنگاه ها را مجبور به قطع کارکنان کرد.

یک سخنگوی دولت تاکید کرد که پیش از این از طریق طرح حفظ شغل از 9.6 میلیون شغل و همچنین پرداخت میلیاردها وام و کمک هزینه به هزاران کسب و کار محافظت کرده است.

ما به حمایت از معیشت و درآمد از طریق طرح ما برای مشاغل ادامه می دهند تا اطمینان حاصل شود که هیچ بدون امید و فرصت باقی نمانده است. این شامل یک جایزه نگهداری ۱۰۰۰ پوندی برای کسب و کارهایی است که می توانند کارمندان مبله را دوباره به سر کار بیاورد.»

“ما همچنین در حال ایجاد نقش های جدید برای جوانان با طرح Kickstart ما، ایجاد مشوق برای آموزش و کارآموزی، و حمایت و حفاظت از مشاغل در بخش گردشگری و مهمان نوازی از طریق کاهش مالیات بر ارزش افزوده ما و خوردن ماه گذشته برای کمک به طرح.”

افزونگی های برنامه ریزی شده

اخراج های پیشنهادی ارائه شده

چکمه، جان لوئیس، مارکس و اسپنسر، مالک زیزی عزوری، و خرده فروش مبلمان DFS از جمله نام های خانگی برای اعلام طرح های افزونگی در ماه ژوئیه بودند. یک نظرسنجی نشان داد که نشان داد که از هر سه شرکت یک شرکت انتظار می رود که برخی از کارکنان را بین ماه های ژوئیه و سپتامبر زائد کند.

شرکت های برنامه ریزی 20 یا بیشتر افزونگی در یک تاسیس تنها باید توسط قانون اطلاع دولت از طریق یک فرم به نام HR1 ، گفت : چگونه بسیاری از های آنها می خواهند به از دست دادن.

هر دو تعداد شرکت های اطلاع تشکیل پرونده و تعداد موقعیت های در معرض خطر می دهد نشانه قوی اولیه است که تعداد زیادی از مشاغل به احتمال زیاد در ماه های آینده بروید.

طرح مبله، جایی که دولت به طور موقت دستمزد کارگران را می پردازد، در ماه اکتبر به پایان می رسد و این ترس را افزایش می دهد که کارفرمایان مجبور شوند در اواخر سال شغل های بیشتری را قطع کنند.

نی کومنتی، اقتصاددان ارشد اتاق فکر بنیاد قطعنامه می گوید: «دلیل مفید بودن این داده ها این است که تمام داده های رسمی دیگر ما با تاخیر زمانی در حال عبور است.»

وی تصریح کرد: این امر سیاست گذاران را در وضعیت واقعا چالش برانگیزی قرار می دهد. طرح های اصلی حمایت از دولت به پایان می رسد، اما از نظر داده های رسمی، ما هنوز نمی دانیم که بحران مشاغل چقدر بزرگ است، یا در حالی که به پاییز نقل مکان می کنیم به کجا می رویم.»

وی افزود: این داده ها که در کنار دیگر نظرسنجی ها و پیش بینی های کسب و کار گرفته شده اند، «تصویری نسبتاً ناراحت کننده و سازگار از چند ماه آینده» را نقاشی می کند.

کارفرمایان برنامه ریزی 20 یا بیشتر افزونگی

فرم های HR1 ارسال شده

کارفرمایان برنامه ریزی کمتر از 20 افزونگی لازم نیست به فایل اطلاع، بنابراین مجموع کلی افزونگی در حال برنامه ریزی خواهد شد بالاتر از این ارقام است.

آمار رسمی اشتغال که به طور معمول چند ماه عقب تر از آنچه بر روی زمین اتفاق می افتد، هنوز افزایش بزرگی در نرخ بیکاری یا افزونگی ها نشان نمی دهد.

با این حال، دیده بان هزینه های خود دولت دفتر مسئولیت بودجه تخمین می زند که در بدترین حالت سناریو، بیکاری می تواند در سال آینده به چهار میلیون ضربه بزند.

شرکت ها در ایرلند شمالی فرم های HR1 را با آژانس آمار و تحقیقات ایرلند شمالی فایل می کنند و در این ارقام گنجانده نشده اند.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی