پژوهشگر چینی متهم به پنهان کردن نظامی لینک به زندان گرفته شده در سان فرانسیسکو – گزارش

یک پژوهشگر چینی متهم به کتمان نظامی خود را در گذشته گرفته شده است را بازداشت رادیو فردا می گوید: با استناد به یک مقام ارشد آمریکا وزارت دادگستری رسمی. او پنهان شده در چین کنسولگری در سان فرانسیسکو.

محقق خوان تنگ کاربردی برای ویزا در سال 2019 و پاسخ “هیچ” وقتی پرسید که آیا او تا به حال همیشه در خدمت ارتش چین. زمانی که اف بی آی در بر داشت یک عکس از تانگ در یک, نظامی, یونیفرم, حکم بازداشت خدمت کرده بود در اوایل این هفته.

تنگ – که مشغول به کار در دانشگاه کالیفرنیا دیویس – به دنبال پناه در سان فرانسیسکو چینی کنسولگری. اما ناشناس وزارت دادگستری گفت: با توجه به رویترز روز جمعه که او بازداشت شده بود شب قبل.

تانگ یکی از چهار محققان چینی متهم به پنهان کردن لینک های خود را با مردم و ارتش آزادی بخش (PLA) از چین است. سه دیگران چن آهنگ Kaikai ژائو و Xin Wang شده اند دستگیر و به اتهام در حالی که اف بی آی هشدار داد که بیشتر از همکاران خود هستند و عامل در بیش از 25 شهرهای آمریکا است.

همچنین در rt.com ما ادعا چین پنهان ‘نظامی جاسوسی دانشمند’ در SF کنسولگری; پکن خواستار آن تعصب-با انگیزه آزار و اذیت

پکن به شدت محکوم کرد كردم. “برای برخی از زمان ما برگزار کرده است تعصب ایدئولوژیک به طور مداوم نظارت آزار و اذیت و حتی خودسرانه بازداشت دانش آموزان چینی و دانشمندان” یک سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: اصرار ما به “توقف استفاده از هر بهانه ای برای محدود کردن آزار و اذیت یا ستم چینی دانشجويان و محققان.”

در واشنگتن اما به نظر می رسد هیچ اشتها برای ایجاد روابط حسنه. اف بی آی امنیت ملی دستیار مدیر جان براون گفت: اتهامات علیه چهار محققان نشان می دهد “به طول های شدید که دولت چین رفته به نفوذ و بهره برداری از امریکا خیرخواهی.” در بیانیه ای جداگانه در پنجشنبه وزیر امور خارجه مایک Pompeo توصیف “شاخکهای حزب کمونیست چین” به عنوان یک تهدید به “جهان آزاد” و به نام سازمان ملل متحد به چالش پکن.

همچنین در rt.com اگر چین به دنبال سلطه جهانی باید از ما در حفظ و انجام کسب و کار با آن ؟ FBI رئیس Wray به نظر می رسد به آن را می خواهم هر دو راه

وزارت امور خارجه دستور تعطیلی یک کنسولگری در هوستون, تگزاس, این هفته, متهم کارکنان وجود دارد سرقت مالکیت معنوی. در یک tit-for-tat پاسخ چین دستور داد که ما را به مرکز خود در شهر چنگدو در صبح روز جمعه.

ضد چین و بلاغت است که هیچ چیز جدید از واشنگتن است. رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است نظارت یک تجارت جنگ علیه پکن برای بیش از دو سال است به تصویر کشیده coronavirus همه گیر به عنوان گسل از دولت چین. اخیر تشدید تنش ها نیز سیاسی داخلی عنصر. با بیش از سه ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری جمهوری خواهان باید bashed خود را دموکراتیک مخالفان برای “soft در چین است.” مغلوب ساختن پیشی جستن در خصوص ادعا کرده است که چینی ها “از جان گذشته” به دیدن جو بایدن پیروزی در ماه نوامبر “به طوری که آنها می تواند همچنان به غارت ایالات متحده است.

مقامات ایالات متحده در حال ظاهرا نیز تهدید چین به سرعت رو به رشد پیش بینی شده برای رسیدن به ما در 2030s. دادستان کل ویلیام Barr بازی به این ترس در هفته گذشته متهم چین در حال اجرا یک “اقتصادی حمله رعد اسا,” که هدف این است که به “تصرف ارتفاعات مسلط اقتصاد جهانی و به پیشی بگیرد ما به عنوان جهان برجسته فن آوری ابر قدرت است.”

فکر می کنم دوستان علاقه مند می شود ؟ به اشتراک گذاشتن این داستان!

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی