چینگ: وزرا برای پرده برداری از قانون در مورد پلیس تجارت بریتانیا

قرار است جزئيات برنامه های دولت بريتانيا برای پليس کردن تجارت بين نقاط مختلف کشور از سال آينده روز چهارشنبه منتشر شود.

لایحه بازار داخلی تعیین خواهد کرد که چگونه قدرت در حال حاضر توسط اتحادیه اروپا برگزار خواهد شد پس از دوره انتقال پس از پایان می رسد به اشتراک گذاشته شده است.

اما یک ردیف را بر سر عناصری ترویج کرده است که می تواند به مینسترها اجازه دهد توافق خروج بریتانیا را اصلاح کنند.

اين در حالی است که مذاکرات مربوط به يک معامله تجاری با اتحاديه اروپا در لندن ادامه دارد.

سر جاناتان جونز، دبیر دائمی وزارت حقوقی دولت، با توجه به این لایحه از نقش خود استعفا داده است.

سر جاناتان، ارشد ترین وکیل دولت، فهمیده می شود که باور دارد که در نقض تعهدات دولت بر اساس قوانین بین المللی بیش از حد پیش رفته است.

و براندون لوئيس وزير ايرلند شمالی که روز سه شنبه در عوام سخن می گفت اعتراف کرد که اين لايحه حقوق بين الملل را به صورت «خيلی مشخص و محدود» نقض خواهد کرد.

در همين حال دولت اسکاتلند گفته است به قانون رضايت نخواهد داد و استدلال می کند که تکامل را تضعيف می کند.

این قانون خواهد دید اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی دست قدرت در زمینه هایی مانند کیفیت هوا و بهره وری ساختمان در حال حاضر در سطح اتحادیه اروپا تنظیم شده است.

همچنین یک بدنه جدید – دفتر بازار داخلی – راه اندازی خواهد کرد تا مطمئن شود استانداردهای اتخاذ شده در نقاط مختلف بریتانیا تجارت مرزی را تضعیف نمی کند.

این بدنه جدید قادر خواهد بود هنگام ظهور درگیری ها توصیه های غیر الزام آور به پارلمان بریتانیا صادر کند و دولت ها را متلاشی کند.

با این حال، برنامه ریزی برای دست دادن اختیارات اضافی به وزرای بریتانیا برای اطمینان از استفاده از آداب و رسوم و قوانین تجاری در ایرلند شمالی باعث یک ردیف بیش از تعهدات قانونی بریتانیا در معامله خروج از آن شده است.

نقض حقوق بین الملل

بر اساس توافق خروج بریتانیا، ایرلند شمالی قرار است در تلاش برای جلوگیری از ایجاد مرز سخت با جمهوری ایرلند، بخشی از بازار واحد اتحادیه اروپا برای کالاها بماند.

به موازات مذاکرات مربوط به یک معامله تجاری پس از جنگ جهانی دوم، بریتانیا و اتحادیه اروپا در حال مذاکره در مورد ماهیت دقیق چک های گمرکی جدید هستند که مورد نیاز خواهد بود.

آقای لوئيس، دبير ايرلند شمالی، روز سه شنبه به نمایندگان مجلس گفت به وزيران اجازه خواهد داد در صورت شکسته شدن مذاکرات مرزی، قانون اتحاديه اروپا را در “شرايط محکم تعريف شده” لغو کنند.

او قبول کرد که این کار قوانین بین المللی را به صورت «بسیار خاص و محدود» می شکند – اما اصرار داشت که این یک «شبکه ایمنی» است در صورتی که مذاکرات برای آهن کردن ترتیبات شکست بخورد.

دولت می گويد همچنان کاملا به توافق خروج متعهد است و لايحه گامی لازم برای جلوگيری از خلاء قانونی در صورت شکست اين گفتگوها است.

پخش رسانه ها در دستگاه شما بدون حمایت است

با این حال سر کیر استارمر رهبر کار این لایحه را محکوم کرد و داونینگ استریت را به «بازگشایی استدلال های قدیمی که حل و فصل شده بود» متهم کرد.

ترزا می، نخست وزیر محافظه کار سابق، هشدار داد که این قانون می تواند به «اعتماد» در بریتانیا در مورد معاملات تجاری آینده با ایالت های دیگر آسیب وارد کند.

سیمون کوونی، وزیر امور خارجه ایرلند، نظرات آقای لوئیس را «به شدت در مورد» نامید.

این لایحه همچنین باعث یک ردیف تازه با دولت اسکاتلند شده است که دولت بریتانیا را به گرفتن قدرت متهم کرده است.

‘طرح شبی’

مايکل راسل وزير قانون اساسی اسکاتلند گفت وزيران توصيه پارلمان اسکاتلند رضايت خود را به اين لايحه «غيرممکن» خواهند یافت.

او این لایحه را «تکامل و پارلمان اسکاتلند را تضعیف می کند و با پذیرش خود دولت بریتانیا قرار است قوانین بین المللی را بشکند.»

او اضافه کرد “طرح شبی” برای پلیس مرزی تجارت بریتانیا “باز کردن درب به یک مسابقه به پایین” در مواد غذایی و استانداردهای زیست محیطی است.

آلیستر جک، وزیر اسکاتلند، گفت که این قانون جدید در مورد «احترام و تقویت تکامل» با ارائه قطعیت به کسب و کار است.

وی افزود: بدون این مصوبه خطر جدی برای شغل و کسب و کار ما وجود خواهد داشت.

این لایحه همچنین مورد حمله وزیر ولز یانگ، جرمی مایلز کارگر قرار گرفته است که دولت را متهم به «سرقت قدرت از دولت های متلاشی شده» کرده است.

وی افزود: این لایحه حمله به دموکراسی و تعرض به مردم ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de