ستاره شناسان مشاهده جت-شلیک سیاهچاله ابر پرجرم از جهان اولیه

ستاره شناسان موفق به تصرف یک سیاهچاله ابر پرجرم شلیک کردن خطی جت پلاسما پس از hungrily بلعیدن ماده در مجاورت آن در توسعه است که وعده به نور بازیگران در اوایل کهکشان ها.

مشاهده ساخته شده است و حتی بیشتر قابل توجه این واقعیت است که سیاهچاله ابر پرجرم در قلب یک کهکشان متناوب 11 میلیارد سال نوری دور است. پس نور boffins مشاهده شده و قدمت آن به اوایل روز جهان بود که آن را صرف سه میلیارد سال است.

دستیابی به موفقیت ممکن بود با تشکر از عجیب و غریب فرایند عدسی گرانشی. چرا که یکی دیگر از کهکشان عظیم نشسته بین ما و منبع نور و گرانش خم و بزرگ شود منشا کهکشان و اجازه می دهد تا آن را به توان در جزئیات بسیار بیشتر.

“این اعوجاج با این نسخهها کار به عنوان یک “طبیعی تلسکوپ’ برای فعال کردن یک نمای تفصیلی از دور اشیاء” توضیح داد: Takeo Minezaki یکی از محققان دانشگاه توکیو است.

با استفاده از آلما فصل تداخل و استفاده از عدسی مجاز دانشمندان برای به دست آوردن فوق العاده تیز چشم انداز 9,000 برابر بهتر از انسان بینایی اجازه می دهد.

مشاهدات وعده بازیگران نور در رمز و راز از چگونگی تکامل کهکشان ها در جهان اولیه. یکی از ویژگی های قابل توجه که مشاهده شد این بود که سیاهچاله ابر پرجرم در کهکشان مرکز به تازگی – حداقل در کیهانی شرایط – خشونت spewed عظیم جت پلاسما.

رعایت تعامل بین سیاه چاله جت و گازی ابرها آنها را در پی خود بسیار مهم است برای یادگیری بیشتر در مورد چگونگی تکامل کهکشان ها.

فوق العاده روشن تصاویر را فعال کنید دانشمندان برای یادگیری توزیع و حرکت ابرها. آنها دریافتند که حلقه های ایجاد شده توسط عظیم جت های یک خشونت حرکت با سرعت های بالا به عنوان 600 کیلومتر در ثانیه است. این باعث شد آنها به این نتیجه رسیدند که آنها شاهد خیلی زود فاز جت تکامل در کهکشان است.

“ما در بر داشت ثبتشده شواهد قابل توجهی تعامل بین جت و گازی ابرها حتی در اوایل مرحله تکاملی از جت. من فکر می کنم که ما کشف خواهد شد هموار کردن راه برای درک بهتر از روند تکاملی کهکشانها در اوایل جهان” این مطالعه منجر نویسنده Kaiki Inoue گفت.

تحقیقات منتشر شده در مجله اختر فیزیک نامه.

همچنین در rt.com دو ستاره ادغام ایجاد شده یاد آبی غول ابرنواختر در یک کهکشان درب بعدی

مانند این داستان ؟ به اشتراک گذاری آن با دوستان!

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im