۴۰ درصد روستاهای هدف گردشگری استان اردبیل در خلخال واقع هستند

۴۰ درصد روستاهای هدف گردشگری استان اردبیل در خلخال واقع هستند

[ad_1]

نادر فلاحی  روز یکشنبه در گفتگو با ایرنا  افزود:‌ هم اکنون ازمجموع  ۱۲ روستای هدف گردشگری در استان پنج روستا  مربوط به شهرستان خلخال بوده که از جمله آنها روستای تاریخی کزج است، این روستا با بافت معماری ویژه جزو ۱۰ روستای برتر کشور می‌باشد.

او با بیان اینکه شهرستان خلخال به عنوان پایلوت بوم‌گردی استان تعیین شده است، اظهار کرد:‌ با توجه به ظرفیت‌های خلخال، این منطقه به عنوان قطب سوم گردشگری استان مشخ معرفی شده است.

فلاحی از حل مشکل برق‌رسانی به آبشار امامزاده عبدالله کلور با اعتبارات اداره کل میراث فرهنگی خبر داد و افزود: برای ایجاد راه‌های دسترسی به مناطق گردشگری از جمله مسیر خلخال به ماسال در استان گیلان  نسبت به تامین اعتبار برای آسفالت باقیمانده مسیر خاکی آن در داخل حوزه استحفاظی استان اردبیل  اقدام می‌شود.

وی با بیان اینکه ایجاد موزه مردم شناسی در شهر کلور از خواسته های مردم بخش شاهرود خلخال است، از تبدیل حمام قدیمی شعبانی کلور به موزه مردم‌شناسی خبر داد و گفت:‌ برای این امر اعتبارات لازم پیش‌بینی شده است.

خلخال در جنوب اردبیل و همسایگی استان گیلان واقع است.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>