هیات داوران و انتخاب بخش «داستان کوتاه» جایزه فرشته معرفی شدند

[ad_1]

به گزارش روابط عمومی ششمین دوره جایزه فرشته، علی خدایی، ناهید طباطبایی و عالیه عطایی به عنوان اعضای هیات داوران این دوره جایزه فرشته انتخاب شدند، همچنین حسن محمودی، مهدی افروزمنش و کاوه فولادی‌نسب به عنوان اعضای هیات انتخاب ششمین دوره جایزه فرشته معرفی شدند.
علی خدایی نویسنده کتابهای آدم‌های چهارباغ، از میان شیشه از میان مه و تمام زمستان مرا گرم کن، ناهید طباطبایی نویسنده کتاب‌های چهل سالگی، حضور  آبی مینا، جامه‌دران و خنکایی سپیده‌دم در سفر و عالیه عطایی نویسنده کتاب کافورپوش و چشم سگ آثاری را که از سوی هیات انتخاب اعلام شوند داوری می‌کنند.
حسن محمودی نویسنده کتاب‌های مارآباد، کتاب یونس، باد زن‌ها را می‌برد و وقتی آهسته حرف می‌زنیم، المیرا خواب است، مهدی افروزمنش نویسنده کتابهای سالتو و تاول  و کاوه فولادی‌نسب نویسنده کتاب  هشت و چهل و چهار و مترجم مجموعه درجست و جوی زمان از دست رفته با پایان یافتن مهلت شرکت، داستان های کوتاه‌ رسیده را بررسی و انتخاب می‌کنند.
گفتنی است ششمین دوره جایزه فرشته با موضوع قرنطینه برگزار می شود و علاقه مندان برای شرکت در این دوره تا ۳۱ خردادماه مهلت دارند، آثار خود را در سایت جشنواره  بارگذاری کنند.

جایزه فرشته در یک نگاه
شهرکتاب فرشته با هدف ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و حمایت از نویسندگان و هنرمندان مستعد، مسابقه «جایزه فرشته» را در حوزه داستان کوتاه- در سال ۱۳۹۳ آغاز کرد. دوره اول این جایزه با موضوع دهه ۶۰ آغاز شد.
در ادامه با توجه به استقبال مخاطبان و تصمیم شورای سیاست‌گذاری این جایزه در دو بخش داستان کوتاه و عکس برگزار شد. که ۱۰ نفر برگزیده بخش داستان آثارشان به شکل کتاب منتشر و در بخش عکس نیز نمایشگاه آن در محل گالری مجموعه و چند استان دیگر برپا می‌شود.
این جایزه همه ساله در دی‌ماه فراخوان خود را منتشر می‌کند و در خردادماه سال بعد مراسم اختتامیه آن همراه با بزرگداشت یک چهره فرهنگی- ادبی برگزار می‌شود.
«جایزه فرشته» پس از یک دوره تجربه چهارساله، از امسال به صورت بین‌المللی برگزار خواهد شد، دبیر ششمین دوره از جایزه مذکور، پژمان موسوی است.

[ad_2]

Source link