نماینده مجلس: شخصیت متمایز امام خمینی (ره) برگرفته از ایمان به خدا و اعتماد به مردم بود

[ad_1]

بهروز محبی روز چهارشنبه با تسلیت سالروز رحلت امام خمینی (ره) در جمع مردم سبزوار افزود: امام راحل تکلیف مدار بودند و با شناخت تکلیف به آن عمل می‌کردند.  
وی با اشاره به اعتماد ویژه امام به توده مردم ادامه داد: تلاش امام خمینی (ره) دلبستگی و احساس مالکیت مردم نسبت به نظام جمهوری اسلامی بود که ملت حول مبانی و اصول نظام اجتماع و از آن حمایت کنند.
نماینده مردم شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز رویکرد اعتماد به مردم رهگشاست گفت: اعتماد قوا و مسوولان به مردم باید در حوزه عمل متجلی شود.
وی افزود: اعتماد ملت به نظام اصلی ترین پشتوانه انقلاب است که  برای بازیابی اعتماد ملت، حاکمیت و مسوولان باید نسبت به توده مردم راه شفافیت در پیش گرفته و اطلاعات درست به مردم منتقل کنند.
محبی ادامه داد: اعتماد به مردم و تکیه بر توان داخلی راه برون رفت از بحران‌های کنونی است.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

سید روح الله موسوی خمینی نخستین رهبر شیعه نظام جمهوری اسلامی ایران است که انقلاب اسلامی را پدید آورد و حکومت جمهوری اسلامی را در ایران بنیان نهاد.

امام خمینی (ره) روز ۱۴ خرداد ۱۳۶۸ رحلت کرد و مراسم خاکسپاری وی با حضور بیش از ۱۰ میلیون نفر که در حدود یک ششم جمعیت آن زمان ایران را شامل می‌شد، به عنوان شلوغ ترین تشییع جنازه تاریخ در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد.

[ad_2]

Source link