در مورد انواع هودهای موجود در این زمینه اطلاعات کسب کنید. تعیین عواملی که شما را به یک تصمیم آگاهانه سوق می دهد: بهره وری ، سطح سر و صدا ، رنگ و سبک ، روشنایی و شرایط لازم برای نگهداری. در اینجا راهنمایی وجود دارد که به شما در انتخاب صحیح کمک می کند.
سیستم استخراج یا چرخشی
یکی از اولین معیارهایی که هنگام انتخاب یک هود محدوده باید در نظر بگیرید ، سیستم تهویه است. دو نوع اصلی از هود وجود دارد: مجرای داکت و داکت.
یک هود مجرایی بهترین گزینه است. با این حال ، اگر نصب جوشکاری برای بیرون کشیدن هوای ناخوشایند امکان پذیر نیست ، باید به یک هود چرخشی چرخانید.

هودهای داکت – چرخش دوباره
این نوع هود به شرح زیر عمل می کند: یک فیلتر زغال چوب هوای ناپاک را پاک می کند ، بیشتر ذرات و بوها را از بین می برد و هوا را به آشپزخانه باز می گرداند.
هودهای داکت برای نصب ساده تر هستند اما نسبت به هودهای مجرای کمتر کارآمد در نظر گرفته می شوند ، زیرا آنها هوا را بدون استخراج دود ، گرما یا رطوبت به داخل آشپزخانه باز می گردانند.

هودهای مجرای – استخراج
این نوع هود کاملاً هوای ناپاک را از بین می برد و از طریق مجرای هوا آن را به بیرون از خانه منتقل می کند. این هودها بسیار پرطرفدار بوده و مؤثرترین روش برای رعایت استانداردهای تهویه مطابق با قانون ملی ساختمان کانادا است. نصب یک هود با محدوده مجاری به دلیل مجرای درگیر پیچیده تر است. پس از نصب ، نصب هود به سرعت انجام می شود.
5 مدل اصلی: بررسی اجمالی
برای مؤثر بودن ، هود باید در بالا یا خیلی نزدیک به آشپزخانه قرار گیرد . بنابراین مکان cooktop شما مدل هود مورد نیاز خود را تعیین می کند.

هود استاندارد
این هودهای برد بسیار مشهور هستند. آنها را می توان از طریق مجرای خلط یا خلط بیرون زد. آنها در زیر کابینت هایی نصب شده اند که آنها را در جای خود نگه می دارد.
اکنون خرید کنید
بیایید مدلهای تخصصی را فراموش نکنیم
هودهای محدوده Downdraft Hoods محدوده
Downdraft در قسمت کنار یا پشت محل پخت و پز قرار گرفته و با سطح پخت و پز هم سطح هستند. این مدل ها ، به دلیل اینکه استتار شده اند ، عملی هستند و به دریچه داخلی یا خارجی احتیاج دارند.
آنها می توانند از سایر انواع هودها موثرتر باشند ، زیرا گرما و هوای ناخوشایند افزایش می یابد ، و در موارد خاص ، ماژول های تهویه خیلی از بعضی از عناصر cooktop فاصله دارند.

هودهای محدوده اسلایدی
این مدلها در زیر کابینت آشپزخانه با اندازه کامل یا با تهویه بیرونی و یا فیلتر ذغال چرخاننده نصب می شوند.
ویژگی ها و کامپوننت ها

اندازه عرض اکثر هود محدوده متفاوت بین 24 و 36 “. 30” مدل محبوب ترین از مطابقت عرض خود را به عرض ترین اجاق گاز های برقی و گاز. به عنوان یک قاعده کلی ، هود دامنه باید سطح پخت و پز را با سه اینچ در هر دو طرف همپوشانی دهد. این امر به ویژه برای محدوده بنزین بسیار مهم است. عمق می تواند کمی متفاوت از یک تولید کننده به دیگری و از یک مدل به مدل دیگر باشد. عمق هود باید به طور کلی محاسبه شود تا حداقل نیمی از عناصر جلویی بیش از حد باشد.

هودهای برد موتور موتور مجهز به موتورهای الکتریکی هستند که مطابق حرکت هوای تولید شده انتخاب می شوند. این ظرفیت در فوت مکعب در دقیقه (CFM) اندازه گیری می شود.

این اندازه گیری ، که فقط مربوط به سیستم های تهویه خارجی است. هنگام محاسبه ظرفیت ، باید حجم آشپزخانه و طول مجرای آن را در نظر بگیرید. اگر آشپزخانه ای با مفهوم باز دارید ، باید حجم کل آن را محاسبه کنید. هود باید قادر به دستیابی به 10 تا 12 تغییر هوا در ساعت باشد تا به طور کافی بو و دود را استخراج کند.

برای محاسبه ظرفیت مورد نیاز ، ارتفاع (H) آشپزخانه را با مساحت آن (W x D) ضرب کنید ، که حجم اتاق را به شما می دهد. این عدد را 10 بار ضرب کنید و نتیجه آن با m3 / h بیان می شود.

به عنوان مثال ، در اتاقی با اندازه 15m2 و 3m ارتفاع ، باید یک هود با قدرت 450m3 در ساعت نصب شود.

همچنین باید طول مجرای را در نظر بگیرید. مجرای طولانی با چند 900 آرنج به ظرفیت تهویه اضافی احتیاج دارد. جدول زیر به شما امکان می دهد حداقل ظرفیت مورد نیاز را با توجه به طول مجرای ارزیابی کنید: طول

مجرای CFM ظرفیت
1 ‘تا 15’ : حداکثر 270 CFM
16 ‘تا 20’ : 270 تا 400 CFM
20 ‘و بیشتر : 400 CFM یا بیشتر

نورپردازی

بیشتر هودهای برد دارای یک یا چند چراغ هستند که منبع روشنایی اضافی در آشپزخانه هستند. بسته به مدل انتخاب شده ، شما ممکن است تا سه لامپ رشته ای ، فلورسنت یا هالوژن داشته باشید. چند مدل شامل روشنایی LED است که حساس به گرما است و به طور کلی توصیه نمی شود.

پنکه

فن ها از پلاستیک یا فلز ساخته شده اند و عموماً در بدنه هود محدوده قرار دارند و دسترسی به آنها را برای تمیز کردن و نگهداری راحت تر ، اما همچنین پررنگ تر می کند.

اگر می خواهید هر چه بیشتر سر و صدای خود را از بین ببرید ، باید هوادارهایی را که طرفداران در بیرون از خانه قرار دارند ، در نظر بگیرید. برای این نوع نصب که صرفاً برای هودهای تهویه خارجی در نظر گرفته شده است ، پوشش فن / موتور در فضای اتاق زیر شیروانی یا سقف قرار دارد. اگرچه کمی پیچیده تر است ، اما این نوع نصب بسیار ساکت تر است. موتورها به یکی از دو نوع فن مجهز هستند:

پنکه پروانه ای با تیغه هایی که هوا را تا حدودی مانند پیشران هواپیما حرکت می دهد ، یا
پنکه گریز از مرکز یا دمنده ، که شبیه به یک چرخ همستر است ، توسط یک سیلندر چرخان با تیغه های مستقیم تغذیه می شود. این نوع فن نسبت به پیشرانه کارآمدتر و ساکت تر است.

هنگامی که سر و صدا یک نکته اصلی است ، از مدلهای مجهز به طرفداران درون خطی یا فن هایی که در خارج از خانه قرار دارند استفاده کنید.

فیلترها

نقش اصلی فیلترها جذب ذرات گریس قبل از ورود به مجاری است. گریس یک خطر آتش سوزی بالقوه را نشان می دهد و همچنین می تواند مشکلات تمیز کردن طولانی مدت را به وجود آورد. فیلترها به صورت مستطیل یا دایره ای بسته به مدل هود در اندازه های مختلفی قرار می گیرند. برخی مدل ها از دو فیلتر استفاده می کنند.

فیلترهای آلومینیومی : فیلترهای مش فلزی یا فیلترهای مش ریز بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. آنها می توانند به راحتی از بین بروند ، در ماشین ظرفشویی شسته شوند و به همین دلیل قابل استفاده مجدد هستند. در جاهایی که در دسترس هستند ، فیلترهای آلومینیومی ریز ریز توصیه می شوند.

فیلترهای Baffle: این فیلترهای سبک تجاری از جنس استنلس استیل ساخته شده و در داخل محفظه قرار داده شده است. با دوام بیشتری نسبت به فیلترهای آلومینیوم ، تمام سطح زیر کاپوت را می پوشانند و می توان آن را در ماشین ظرفشویی شستشو داد.

فیلترهای زغال سنگ : فیلترهای ذغال سنگ و ماژولهای فیلتر زغال چوب برای هودهای داکت استفاده می شوند. آنها بوها را از بین می برند و گریس را جذب می کنند. آنها عمدتا ماژول هایی هستند که در هود درج شده اند. آنها به ندرت بین مدل های هود قابل تعویض هستند ، به جز شاید بین مدل های همان تولید کننده. آنها قابل شستشو نیستند و باید به طور مرتب تعویض شوند.

بدنه هود بدنه

هود عناصر مختلف موجود در هود مانند فیلترها ، فن و موتور را در خود جای داده است.
ویژگی های دیگر
برخی از هود ها دارای کنترل لمسی الکترونیکی برای عملکردهای خاموش کننده اتوماتیک و سنسورهای گرما هستند که در صورت خنک شدن همه چیز به طور خودکار سرعت فن را افزایش می دهند و زنگ خطر را به صدا در می آورند.

برخی مدل ها به یک سنسور الکترونیکی مجهز شده اند که با شناسایی دود ، هود به طور خودکار فعال می شود. شدت دود در هوا قدرت مکش هود را تعیین می کند که به طور خودکار خاموش می شود.

هودهای دارای مکش محیط به تازگی وارد بازار شده اند. در اصل برای اهداف تجاری توسعه یافته ، آنها بوی محیطی را ضبط می کنند و بسیار مؤثر دود می کنند.

سرانجام ، اگر گرمای شناسایی شده از اجاق گاز زیاد باشد ، آشکارساز Heat SentryTM را تنظیم می کند.
نصب: نحوه انجام آن

پس از نصب مجرای تهویه ، نصب هود برد محدودی نسبتاً ساده است. ارتفاع ، یا فاصله بین هود دامنه و دامنه ، بسته به نوع پخت و پز ، ظرفیت مکش و اگزوز و نوع واحد متفاوت است. به عنوان یک قاعده کلی ، هرچه هود به سطح پخت و پز نزدیکتر باشد ، مکش و تخلیه هوای ناخوشایند مؤثرتر خواهد بود.

هودهای با کارایی پایین باید از “cooktop” 18 “تا 24” نصب شوند.

هودهای با کارایی متوسط ​​باید از 245 تا 30 اینچ از آشپزخانه نصب شوند.

هودهای با عملکرد بالا و تجاری باید از پخت و پز 30 “تا 36” قرار بگیرند.

این دستورالعمل های کلی هستند و با توجه به تولید کنندگان انفرادی متفاوت خواهند بود. حتما دستورالعمل ها را با دقت بخوانید.

محل باز شدن اگزوز ممکن است از یک تولید کننده به دیگری متفاوت باشد.
دور مجرای باید همان یا بیشتر از اتصال موجود در هود باشد.
یک هود برد باید حداقل 20 “بالاتر از یک واحد برقی و 30” بالاتر از محدوده بنزین نصب شود. برای راندمان مطلوب ، فاصله بین سطح پخت و پز و هود نباید بیش از 30 باشد “.
مجرای کار را تا حد امکان کوتاه و مستقیم انجام دهید و هرچه ممکن باشد. هنگامی که این امکان پذیر نیست ، به یاد داشته باشید که زاویه های 45 درجه گردش هوا را بهتر از زاویه 90 درجه امکان پذیر می کند. فراموش نکنید که با یک درپوش سقف یا درپوش دیواری خاتمه دهید.
با استفاده از 6 “دورگرد ، یک قطعه انتقال و اتصالات مهر و موم شده را با نوار مجرای 2” نصب کنید. مجرای دیواری باید برای آداپتورهایی تهیه شود که به راحتی در مجرای داخل آن قرار گیرد.
هرگز تهویه را به یک اتاق زیر شیروانی خاتمه ندهید. رطوبت بیش از حد به سازه های چوبی و جلوی چوب آسیب می رساند. علاوه بر این ، گریس پخت و پز خارج شده می تواند خطر آتش سوزی ایجاد کند و حشرات ناخواسته را به خود جلب کند. همچنین هنگام قرارگیری و انتخاب کابینت های آشپزخانه باید ایمنی را در نظر داشته باشید .
همیشه از مجاری فولادی سفت و سخت استفاده کنید. لوله مجرای انعطاف پذیر یا فلز راه راه بیشتر مستعد چربی سازی هستند که می توانند خطر آتش سوزی را ایجاد کنند.
هر چه روش نصب را انتخاب کنید ، به طور کلی عاقلانه است که با یک متخصص برق مشورت کنید. اگر تصمیم دارید که خودتان نصب را انجام دهید و هود برد را به یک مدار الکتریکی موجود وصل کنید ، قانون 15 آمپر را به خاطر بسپارید ، در نتیجه ممکن است کل بار در هر قطع کننده مدار از 15 آمپر فراتر نرود. اگر آمپراژ اضافی دامنه هود به علاوه عناصر موجود (سایر وسایل ، چراغها و غیره) بیش از 15 آمپر باشد ، لازم است که آن را به صورت یک شکاف خالی در صفحه اصلی وصل کنید.

آمپراژ مطلوب (تنظیمات نور و سرعت فن) روی برچسب متصل به هود نشان داده می شود. کد ساختمان مستلزم نصب جعبه اتصال در هر اتصال سیم است.

به یاد داشته باشید که تمام تاسیسات برقی در کبک باید توسط یک استاد برق و عضو شرکت des maîtres électriciens du Québec (CMEQ) انجام شود. بنابراین هنگام برنامه ریزی برای نوسازی آشپزخانه ، این عوامل را در ذهن داشته باشید .
چند نکته مربوط به تعمیر و نگهداری
قبل از خرید ، دست خود را به آرامی روی قسمت زیر کاپوت بکشید تا مطمئن شوید که هیچ لبه های زبر یا تیز وجود ندارد که هنگام تمیز کردن ، باعث صدمه شود. گریس و دوده در فیلترها ، در قسمت تحتانی هود و مجاری جمع می شوند. اگر اجازه دهید فیلترها دچار انسداد شوند ، اثر آنها به خطر می افتد.

تعمیر و نگهداری معایب هود مخفی اجاق گاز باید به شرح زیر انجام شود:
فیلترهای مش آلومینیومی را در آب صابون خیس کنید یا آنها را درون ماشین ظرفشویی قرار دهید تا گریس انباشته شده را تجزیه کنید.
تمام سطوح را با یک صابون بشقاب ملایم و حداقل یک بار در ماه تمیز کنید.
بسته به اینکه چند بار از هود استفاده می شود ، فیلترهای ذغال را 2 تا 4 بار در سال جایگزین کنید.
تیغه های فن را تمیز کنید. در بسیاری از مدل های فن سانتریفیوژ ، این تیغه های با قابلیت حذف آسان می توانند در ماشین ظرفشویی قرار گیرند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تهویه مناسب ، به بخش نکاتی درباره بهتر تهویه و تهویه مطبوع ما مراجعه کنید .
محصولات پیشنهادی