مراکز علمی آزاد و زبان در کرمان بازگشایی می‌شود

[ad_1]

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، احمد اسکندری نسب افزود: در این دستورالعمل پیش بینی های لازم برای حفظ سلامت دانش آموزان و کارکنان مراکز غیردولتی علمی آزاد و زبان انجام شده است.

وی ادامه داد: ضدعفونی کردن محیط آموزشگاه ها، تامین مواد شوینده و ضدعفونی کننده به اندازه کافی، ایجاد فاصله گذاری اجتماعی در محل کلاس ها و یا سایر و وجود فضاهای فیزیکی، ارائه آموزش های لازم به مربیان، کارکنان و دانش آموزان به منظور رعایت مسائل بهداشتی و سایر موارد مورد نیاز در دستور کار آموزشگاه ها قرار دارد.
وی بیان کرد: در هر آموزشگاه یک نفر از پرسنل یا نیروی آموزش دیده برای نظارت و پاسخگویی در امور بهداشتی که ترجیحا مدیر آن مر کز باشد، پیش بینی شده است.
اسکندری نسب با تاکید بر شرایط تهویه مناسب فضای فیزیکی، تجهیز سیستم های آبخوری، سرویس های بهداشتی به مواد شوینده مناسب و همچنینی دفع بهداشتی زباله ها توسط نیروی آموزش دیده گفت: چینش صندلی ها با رعایت فاصله ۱.۸ تا ۲ متر رعایت می شود و حداکثر ۵۰ درصد ظرفیت هر کلاس پذیرش خواهد شد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: استفاده از وسایل  بهداشت فردی مانند دستکش و ماسک برای کارکنان و مربیان الزامی است و توصیه می شود دانش آموزان نیز از وسایل شخصی و ماسک استفاده کنند.
اسکندری نسب با اشاره به این که توزیع هرگونه مواد غذایی و خوراکی در آموزشگاه ها ممنوع است، توصیه کرد: دانش آموزان از آب های آشامیدنی در بطری های کوچک شخصی استفاده کنند.
وی تاکید کرد: حضور تمام افراد دارای بیماری زمینه ای، قلبی، تنفسی، نقص سیستم ایمنی و مشکوک به بیماری کرونا بدون مجوز پزشک مربوطه در کلاس های آموزشگاه ها ممنوع است.
اسکندری نسب گفت: شورای نظارت آموزش و پرورش با حضور نمایندگان حوزه مشارکت های مردمی، شورای موسسان مراکز غیردولتی و دانشگاه علوم پزشکی مسئولیت نظارت بر فرآیند بازگشایی و ادامه فعالیت مراکز غیردولتی علمی و زبان را به عهده دارد.

[ad_2]

Source link