علائم، موارد، و اجتناب از واکسن Omicron: آنچه اکنون می دانیم

[ad_1]

دستیاران آزمایشگاه در مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی Gamaleya در روسیه.

بلومبرگ | بلومبرگ | گتی ایماژ

دو هفته است که آفریقای جنوبی نوع omicron Covid را به سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده و اکنون در سراسر جهان در حال انتشار است.

در دو هفته گذشته، متخصصان تلاش کرده‌اند تا درک بهتری از نوع جدید بسیار جهش‌یافته و علائم و بیماری‌هایی که می‌تواند ایجاد کند و اینکه آیا واکسن‌های قبلا ساخته شده را تضعیف می‌کند، به دست آورند.

روز به روز، اطلاعات بیشتری در مورد گسترش ظاهر می شود، همچنین شواهد حکایتی و داده های اولیه، که به ما امکان می دهد تصویر بزرگتری از مشخصات ریسک آن بسازیم.

این چیزی است که ما تاکنون می دانیم:

موارد

به محض اینکه سازمان جهانی بهداشت در 26 نوامبر omicron را به عنوان یک “نگرانی” شناسایی کرد – تنها دو روز پس از گزارش آفریقای جنوبی به آژانس بهداشت سازمان ملل – جستجو برای ویروس در جای دیگری آغاز شد، در میان ترس از اینکه جهش ها با omicron مرتبط باشد. می تواند آن را قابل حمل تر کند.

ایالات متحده، بریتانیا و اتحادیه اروپا، از جمله، به نام Omicron با تعلیق پروازها از کشورهای آفریقای جنوبی یا اعمال قرنطینه سخت برای افرادی که از منطقه می‌آیند، پاسخ داده‌اند.

با این حال، به طور فزاینده ای آشکار می شود که omicron در حال حاضر در سراسر جهان در حال گسترش است، و گزارش هایی از انتقال جامعه در دو هفته گذشته وجود دارد که نشان می دهد نوع omicron احتمالاً به طور گسترده تر و طولانی تر از آنچه در ابتدا تصور می شد در گردش است.

CDC ایالات متحده روز سه شنبه گفت که نسخه جدید قبلاً در 50 کشور و 19 ایالت ایالات متحده پیدا شده است.

اولین نمونه شناخته شده از omicron مربوط به 9 نوامبر است و در آفریقای جنوبی پیدا شد. WHO گفته است که همزمان با کشف گزینه B.1.1.529، آلودگی ها در کشور به شدت افزایش یافته است و این پدیده در جاهای دیگر نیز مشاهده می شود.

دستیاران Genview Diagnosis Crystal Leiva (سمت چپ) و Katia Perez آزمایش‌های نمونه‌گیری Covid-19 را روی تکنسین‌های آزمایشگاهی در جلسه Foxconn در 13 اوت 2021 در هیوستون، تگزاس انجام دادند.

براندون بل اخبار گتی ایماژ گتی ایماژ

به عنوان مثال، در بریتانیا تخمین زده می‌شود که روزانه 1000 نفر به این واریانت مبتلا می‌شوند و کارشناسان می‌گویند غصب واریانت دلتا که در سطح جهانی غالب است، چند هفته و نه ماه‌ها طول می‌کشد.

پروفسور نیل فرگوسن از امپریال کالج، اپیدمیولوژیست با نفوذ در میان گروهی از کارشناسانی که به دولت بریتانیا در مورد کووید کمک می‌کنند، روز سه‌شنبه به تایمز گفت که داده‌های اولیه نشان می‌دهد که تعداد موارد اومیکرون هر «سه روز یا کمتر» دو برابر می‌شود. ناگفته نماند که مقامات دولتی نگران هستند و با ورود به فصل زمستان برای جهش احتمالی موارد Omicron آماده می شوند.

علائم

بستری شدن در بیمارستان

با توجه به ادامه عدم قطعیت در مورد نوع کووید omicron، کارشناسان به دقت داده‌های دنیای واقعی را که از آفریقای جنوبی می‌آید، که یکی از اولین کشورهایی است که متوجه این نوع آن شده است، رصد می‌کنند.

در برخی از مناطق آفریقای جنوبی، افزایش بستری شدن در بیمارستان مرتبط با نوع omicron وجود داشته است. گزارشی توسط شورای تحقیقات پزشکی آفریقای جنوبی در روز شنبه، که تجربه چندین بیمارستان در استان گوتنگ (جایی که omicron برای اولین بار کشف شد) را توصیف می‌کند، نشان می‌دهد که این سویه باعث بیماری خفیف‌تری می‌شود و بیماران کمتری به اکسیژن یا مراقبت‌های ویژه نیاز دارند. امواج قبلی

در واقع، این گزارش خاطرنشان می‌کند که اکثر بیمارانی که در بخش‌های کووید تحت نظارت قرار گرفتند «به‌طور تصادفی در کووید بستری شدند» و به دلایل پزشکی یا جراحی دیگر در بیمارستان بستری شدند.

اکثر بیماران در بخش‌های کووید واکسینه نشده‌اند و بیمارستان‌ها تعداد بیشتری از بیماران و کودکان جوان‌تر را پذیرش می‌کنند. گروه های سنی با سطوح کمتر واکسیناسیون (یا هیچ کدام، زیرا کودکان زیر 12 سال در آفریقای جنوبی واکسینه نشده اند). طی دو هفته (14 تا 29 نوامبر) که مشاهده شد، بیمارستان ها هیچ مورد مرگی را در بخش های اطفال گزارش نکردند.

کارشناسان در منطقه در حال بررسی این موضوع هستند که چه چیزی باعث پذیرش افراد جوانتر شده است، زیرا به هر حال احتمال ابتلا به عفونت های خفیف کووید در آنها بسیار بیشتر است.

این گزارش همچنین هشدار می دهد که “نمایه بالینی بیماران بستری ممکن است طی دو هفته آینده به طور قابل توجهی تغییر کند، و در این مدت می توانیم در مورد شدت بیماری با دقت بیشتری نتیجه گیری کنیم.”

دکتر آنتونی فائوچی، مشاور ارشد پزشکی کاخ سفید روز یکشنبه گفت که داده‌های اولیه از آفریقای جنوبی “دلگرم‌کننده” است، زیرا آنها نشان می‌دهند که Omicron به اندازه‌ای که ابتدا تصور می‌شد شدید نیست، اما هشدار داد که به داده‌های بیشتری برای ارزیابی کامل خطر در معرض خطر ابتلا به این بیماری نیاز است. گزینه.

از واکسن اجتناب کنید

یکی از بزرگترین سوالات کارشناسان، مقامات دولتی و سازندگان واکسن این است که آیا نوع omicron می‌تواند کاری را که واکسن‌های کووید تا کنون برای کاهش خطر ابتلا به عفونت شدید، بستری شدن در بیمارستان و مرگ انجام داده‌اند خنثی کند. مدیران مدرنا و فایزر که هر دو واکسن‌های پرمصرف تولید کرده‌اند، گفتند ممکن است هفته‌ها طول بکشد تا مشخص شود آیا واکسن‌های آن‌ها علیه omicron موثر است یا خیر.

بر اساس یک مطالعه اولیه کوچک، داده های اولیه چندان دلگرم کننده نیستند، زیرا دانشمندان آفریقای جنوبی روز سه شنبه گفتند که omicron به طور قابل توجهی محافظت از آنتی بادی های تولید شده توسط واکسن Pfizer و BioNTech را کاهش داده است. با این حال، این مطالعه نشان داد افرادی که از ویروس بهبود یافته اند و تزریق تقویت کننده دریافت کرده اند، احتمالاً محافظت بیشتری در برابر بیماری های جدی دارند.

آلبرت بورلا، مدیر عامل فایزر، در مصاحبه ای با وال استریت ژورنال در جلسه هیئت مدیره مدیر عامل شرکت گفت که انتظار دارد تعداد موارد تایید شده omicron از ده ها به میلیون ها در چند هفته آینده افزایش یابد و گفت: “ما درک خوبی از این موضوع خواهیم داشت. قبل از پایان سال، این دقیقاً چه معنایی برای تظاهرات بالینی دارد.”

به گفته بورلا، فایزر ممکن است تا مارس 2022 واکسنی تولید کند که اومیکرون را هدف قرار دهد، اما هنوز مشخص نیست که آیا تزریق جدیدی مورد نیاز است یا خیر. او گفت که چند هفته طول می کشد تا مشخص شود آیا واکسن های فعلی محافظت کافی در برابر این گزینه ارائه می دهند یا خیر.

بروک نیپنبرگ، 6 ساله، در برابر بیماری کروناویروس Pfizer-BioNTech (COVID-19) در لنزدیل، پنسیلوانیا، ایالات متحده آمریکا، 5 دسامبر 2021 واکسینه شد.

هانا بایر رویترز

تشخیص

آخرین اما نه کم‌اهمیت، آزمایش برای omicron یک چالش برای متخصصان مراقبت‌های بهداشتی است که در تلاش هستند تا شیوع این نوع را در سریع‌ترین زمان ممکن ارزیابی کنند.

هنگامی که WHO برای اولین بار این نوع را اعلام کرد و آن را “نگران” توصیف کرد، آژانس بهداشت خاطرنشان کرد که این نوع دارای تعداد زیادی جهش است که برخی از آنها هشدار دهنده هستند. داده های اولیه حاکی از افزایش خطر ابتلا به عفونت مجدد با این گزینه در مقایسه با سایر VOC ها است.

WHO خاطرنشان کرد که آزمایش‌های فعلی Covid PCR به شناسایی این نوع ادامه می‌دهند، که عمدتاً به دلیل عجیب بودن ساختار ژنتیکی این گونه است. چندین آزمایشگاه نشان داده اند که برای یک آزمایش PCR که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد، یکی از سه ژن هدف شناسایی نشده است (به نام کمبود ژن S یا کمبود ژن S) و بنابراین این آزمایش می تواند به عنوان نشانگری برای این نوع مورد استفاده قرار گیرد و در انتظار تایید باشد. سازمان بهداشت جهانی گفت: سازگاری.

با استفاده از این رویکرد، این گزینه با سرعت بیشتری نسبت به جهش های قبلی در عفونت کشف شده است، که نشان می دهد این گزینه ممکن است مزیتی در رشد داشته باشد.

با این حال، در حال حاضر گزارش‌هایی مبنی بر “شات” جدیدی از omicron وجود دارد که حذف ندارد، که به آزمایش‌های PCR اجازه می‌دهد آن را شناسایی کنند و به طور بالقوه ردیابی آن را بسیار سخت‌تر می‌کند.

طبق گزارش فایننشال تایمز، شاخه Omicron حداقل در هفت مورد ژنومی توالی‌یابی شده در آفریقای جنوبی، استرالیا و کانادا شناسایی شده است، و «دیگر این ویژگی را ندارد، به این معنی که برای شناسایی آن نیاز به توالی‌یابی کامل ژنومی است. FT روز سه شنبه گزارش داد که محققان اولین شکل شناسایی شده از Omicron را به عنوان BA.1 طبقه بندی کرده اند، در حالی که شاخه با برچسب BA.2 است.

– اسپنسر کیمبال از CNBC به این داستان کمک کرد.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

نرم افزار گرامرلی