طولانی ترین جشن کریسمس در جهان

[ad_1]

در صدمین سالگرد کریسمس “12 روز کریسمس”، جشن ها کمتر از دو هفته طول می کشد.

امروزه کریسمس به طور منظم در ماه دسامبر و در برخی نقاط در بیشتر ماه نوامبر جشن گرفته می شود.

اما چهار ماه تعطیلات در فیلیپین معنای جدیدی به اصطلاح “فصل تعطیلات” می دهد.

ماه های “بر”.

رابرت بلانکافلور، رئیس شرکت طراحی رویداد مستقر در مانیل، Robert Blancaflor Group، گفت که کریسمس در ماه های “بر” جشن گرفته می شود، همانطور که در فیلیپین به آن می گویند – سپتامبر، اکتبر، نوامبر و دسامبر.

او گفت: کریسمس طولانی ترین فصل جشن در فیلیپین است و … کشور ما آن را برای طولانی ترین زمان در جهان جشن می گیرد. “آیا می توانید تصور کنید که یک ملت تماما مشتاق اشتراک گرما و عشق … برای مدت طولانی باشد؟”

رابرت بلانکافلور، فینالیست کارآفرین سال ارنست اند یانگ، گفت: “به هر کجا که اینجا نگاه کنید کریسمس ناب است.”

با حسن نیت از رابرت بلانکافلور

اما مهمانی ها در دسامبر به پایان نمی رسد.

Marot Nelmida-Flores، استاد مطالعات فیلیپینی در دانشگاه دیلیمان فیلیپین گفت: «تب کریسمس از اول سپتامبر آغاز می شود و در هفته اول ژانویه به پایان می رسد.

او گفت، با این حال، این یک “پدیده اخیر” است. و دلیل آن معلوم است.

تجاری سازی تعطیلات

«با گسترش مراکز خرید، ابتدا در متروی مانیل، که بعداً در استان‌ها گسترش یافت، سرودهای کریسمس بلافاصله پس از روز همه مقدسین شنیده شد. [on] یوون کوانانگ، یک متخصص مغز و اعصاب و علاقه‌مند به هنر و فرهنگ در فیلیپین، در 1 نوامبر گفت. این کار قرار بود مردم را وادار کند که خرید هدایای کریسمس را شروع کنند – این امر به دلیل تجارت انجام شد.

خرده فروشی هایی که زودتر از گذشته اجناس با مضمون کریسمس را خارج می کنند، در بسیاری از کشورها مسئول به اصطلاح “گچ کاری کریسمس” هستند. یک تفاوت مهم این است که در حالی که دیگران این عمل را محکوم می کنند، فیلیپینی ها تا حد زیادی آن را می پذیرند.

یک فروشنده مانیلایی در میان “رمزهای عبور” کریسمس یا فانوس های ساخته شده از کاغذ و بامبو که شبیه ستاره بیت لحم است می خوابد.

نوئل سلیس خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

Nelmida-Flores گفت: فیلیپینی ها از اوایل سپتامبر شروع به ساخت رمز عبور یا فانوس های کریسمس کردند. بسیاری از بخش‌های جزایر اکنون دارای مارک‌های پولی و میدان‌ها و پارک‌های کریسمس هستند.

خانواده ها دوباره متحد می شوند

نلمیدا-فلورس گفت، یکی دیگر از عواملی که به شادی فصلی کمک می‌کند، بازگشت بالیک‌بایان‌ها است که بر اساس گزارش اداره آمار فیلیپین، حدود 2.2 میلیون فیلیپینی در خارج از کشور کار می‌کنند. بر اساس داده‌های وب‌سایت Statista، کارگران خارج از کشور فیلیپین در سال 2020 نزدیک به 30 میلیارد دلار به فیلیپین پس فرستادند که تقریباً 10 درصد از کل تولید ناخالص داخلی این کشور را نشان می‌دهد.

مجسمه سازی در مانیل به کارگران خارجی فیلیپینی ادای احترام می کند، که بسیاری از آنها والدینی هستند که سال ها را از فرزندان و عزیزان خود دور می کنند تا برای حمایت مالی از آنها دستمزد دریافت کنند.

جی دایرکت خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

احتمالا امسال این اتفاق نخواهد افتاد. بسیاری از کارگران خارج از کشور که در مکان هایی مانند عربستان سعودی، امارات متحده عربی و هنگ کنگ زندگی می کنند، امسال به دلیل همه گیری جهانی سفر نمی کنند.

ماریتس ریمه لوپز خاویر، که 18 سال در سنگاپور زندگی و کار کرده است، از سال 2019 خانواده خود را در فیلیپین ندیده است. او قصد دارد کریسمس را با آنها جشن بگیرد، از جمله اولین نوه اش که ماه گذشته به دنیا آمد، از طریق چت تصویری.

خاویر گفت که ایستگاه های رادیویی در سپتامبر شروع به پخش سرودهای کریسمس به زبان انگلیسی و تاگالوگ کردند. این نیز زمانی است که تزئینات – از جمله درختان کریسمس – افزایش می یابد. او گفت که جشنواره ها و مسابقات زیبایی، یک فعالیت بحث برانگیز اما بسیار محبوب در فیلیپین، در ماه اکتبر آغاز می شود.

L: رامیرو هینوهاس، معروف به “پلیس ترافیک رقصنده”، در لباس بابا نوئل ترافیک را در مانیل هدایت می کند. R: Marites Rheme Lopez Javier گفت که بابا نوئل در فیلیپین به اندازه سایر کشورها محبوب نیست. «اینها خاله هستند [female relatives] که پول را به جوراب بچه ها می ریزند.”

ل: تد الزیبه خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ؛ R: با حسن نیت از Marites Javier

او گفت که در کودکی، خانواده‌اش درخت کریسمس را از کاغذ و مقوای مانیلایی درست کردند. اکنون درختان پلاستیکی ارزان در روستای او عادی شده است.

این زن 45 ساله اهل لوزون در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کند کریسمس در فیلیپین زیاد است، گفت: «نه، ما از آن لذت می‌بریم! زمان بسیار شادی است.»

جشن ها را زودتر انتقال دهید

ماریانو گارچیتورنا، مدیر روابط عمومی هتل، گفت: شبه جزیره مانیل درخت کریسمس 45 فوتی خود را در اوایل نوامبر روشن کرد، اما “ما آن را برای دومین جمعه ماه اکتبر کمی زودتر انتقال دادیم.”

او گفت: “دلیلی برای به تعویق انداختن کریسمس وجود ندارد، زیرا کریسمس همیشه ایده خوبی است” و افزود که “هر فیلیپینی خوبی مثل من این را می گوید”.

ماریانو گارچیتورنا گفت که کارکنان شبه جزیره مانیل در حال برنامه ریزی برای کریسمس در ماه ژوئن هستند.

با حسن نیت از شبه جزیره مانیل

گارچیتورنا گفت، این هتل غذاخوری در فضای باز را در برنامه های تعطیلات خود گنجانده است، “برای استفاده از آب و هوای دلپذیر”. طبق Climate-Data.org، میانگین دمای مانیل در ماه دسامبر 25 درجه سانتیگراد (78 درجه فارنهایت) بود.

نینا هالی، بنیانگذار شرکت گل و دکور مانیل، The Love Garden، گفت که دریافت سفارشات کریسمس را از ماه جولای آغاز خواهد کرد.

هالی گفت: فیلیپین به شدت تحت تأثیر غرب به ویژه ایالات متحده است. «بنابراین از همان کاج‌ها و سرو، مخروط‌ها و پرتقال‌های خشک در دکوراسیون ما بسیار استفاده می‌شود. باور کنید یا نه، ما صنوبر … از اروپا وارد می کنیم.

ملت ایمان

بلانکافلور گفت که مذهب در قلب فصل تعطیلات طولانی فیلیپین قرار دارد و افزود که “کشور در حال جشن گرفتن است. [its] 500 سال مسیحیت «امسال.

طبق گزارش دانشکده پزشکی استنفورد، حدود 92 درصد از مردم فیلیپین مسیحی هستند. در میان جمعیت 110 میلیونی، بیش از 80 درصد خود را کاتولیک رومی می دانند که رقمی بالاتر از ایتالیا است.

طبق یک مطالعه در سال 2020 توسط مؤسسه تحقیقات اجتماعی فیلیپین، ایستگاه های هواشناسی اجتماعی، حدود 88٪ از فیلیپینی ها معتقدند که بسیار مذهبی یا متوسط ​​هستند.

کاتولیک هایی که در 9 روز مراسم عبادت سیمبانگ گابی در سال 2020 شرکت کردند، به دلیل همه گیری جهانی مجبور شدند از نظر اجتماعی فاصله بگیرند یا در جلسات عملی در برخی مناطق شرکت کنند.

ازرا آکایان اخبار گتی ایماژ گتی ایماژ

بلانکافلور گفت که بسیاری از مؤمنان به سنت سیمبانگ گابی، یک دوره 9 روزه حضور جمعی قبل از طلوع فجر که از 16 تا 24 دسامبر ادامه دارد، متعهد هستند. اعتقاد بر این است که این عمل توسط مبلغان اسپانیایی در قرن هفدهم معرفی شده است.

کوانانگ، که شرکت در دوران کودکی را به یاد می‌آورد، می‌گوید: «هر سپیده دم به مدت 9 روز در سرما غوطه‌ور می‌شدیم، به کلیسا می‌رفتیم، و در شب کریسمس در نماز نیمه‌شب به اوج می‌رسیدیم».

یوون کوانانگ گفت که وقتی در ایلوکوس، لوزون بزرگ شد، بچه‌ها خانه به خانه می‌رفتند و سرودهای کریسمس را در ازای توپیگ می‌خواندند، نوعی کیک برنجی شیرین، مانند سرودهای جوان فیلیپینی، در حدود سال 1955، که در اینجا نشان داده شده است.

ایوانز سه شیر آرشیو هولتون گتی ایماژ

او گفت که در آن زمان جشن ها فقط حدود سه هفته بود.

کوانانگ 81 ساله گفت: «بیشتر افراد در نسل من دوره چهار ماهه را خیلی طولانی می دانند.

این همه جشن در مورد فرهنگ چه می گوید؟

هالی گفت: فیلیپینی‌ها مردم شادی هستند، و افزود که همشهریانش هر دلیلی برای جشن گرفتن و تهیه غذا، جمع شدن دور یک میز، آواز خواندن، رقصیدن و تفریح ​​پیدا می‌کنند.

نینا هالی و چیدمان او “درخت کریسمس از رزهای صورتی” ساخته شده از گل رز، میخک، ژیپسوفیلا (نفس کودک) و اکالیپتوس.

با حسن نیت از نینا هالی و باغ عشق

بلانکافلور گفت که فصل کریسمس بهترین ویژگی های مردم فیلیپینی را برجسته می کند: مهمان نوازی، سخاوت، خلاقیت و فداکاری به خانواده.

مهمتر از همه، او گفت، کریسمس نشان دهنده تعهد یک فرهنگ به کمک به یکدیگر است.

طبق گزارش مقامات آماری فیلیپین، سطح فقر در اوایل سال جاری به حدود 24 درصد افزایش یافت. این بدان معناست که بیش از 26 میلیون نفر زیر خط فقر 12082 پزو فیلیپین در ماه (242 دلار) برای یک خانواده پنج نفره زندگی می کنند.

لیندا آبلا، 63 ساله، تزئینات درخت کریسمس خود را در مقابل خانه اش در تایفون پالو، فیلیپین، در 23 دسامبر 2013 تعمیر کرد.

ازرا آکایان NurPhoto | اخبار کوربیس گتی ایماژ

این کشور که حدود 7100 جزیره دارد نیز در برابر طوفان آسیب پذیر است. به گفته مرکز کاهش بلایای آسیایی، سالانه به طور میانگین به 20 مورد می رسد که پنج مورد از آنها ویرانگر هستند.

فیلیپینی ها به سرعت واکنش نشان می دهند و فورا روح کریسمس را هدایت می کنند [help] بلانکافلور گفت، قبل از هر چیز مردم را تحت تأثیر قرار داد.» یکی از زیباترین چیزها در مورد فیلیپینی ها [is] بتوانی از جنبه‌های بد زندگی لبخند بزنی و همچنان در میان موانع شکرگزار باشی – با دانستن اینکه روز بهتری وجود خواهد داشت.»

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

نرم افزار گرامرلی

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesbuy stripe accountNovagrakorsan taksijoybetKartal Sınırsız Escortinstagram gizli hesap görmeMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsü