سایت انجمن برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان شفاف و فعال است

[ad_1]

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، خانه سینما دارای ۳۲ صنف است که تنها ۱۰ صنف آن دارای سایت و اطلاعات منتشر شده هستند. این صنوف عبارتند از برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان، منتقدان و نویسندگان سینمایی، دستیاران فیلمبردار، سازندگان فیلم کوتاه، کارگردانان، عکاسان فیلم، انیمیشن، تهیه‌کنندگان سینمای مستند، فیلمبرداران و تدوینگران.

این امر در دنیای دیجیتال و زمانی که بیش از هر زمانی بر شفاف‌سازی اطلاعات و به روز بودن اطلاع‌رسانی تاکید می‌شود، آن هم در مورد صنعت پرمخاطبی چون سینما سووالات زیادی را مطرح کرده است.  

لزوم شفاف‌سازی اطلاعات و به روز بودن اطلاع‌رسانی صنوف سینمایی در همه امور مهم است به همین منظور با دانش اقباشاوی، رییس هیات مدیره انجمن  برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان خانه سینما ایران درباره این موضوع به گفت وگو نشستیم.

اقباشاوی در گفت وگو با ایرنا با اشاره به اینکه این انجمن یکی از بهترین، فعال‌ترین و شفاف‌ترین سایت ها را دارد، اظهار داشت: نسخه موبایلی سایت انجمن برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان خانه سینما در حال حاضر در مرحله آماده‌سازی نهایی است و تا چند روز آینده رونمایی می‌شود.  

وی ادامه داد: روند ساخت نسخه موبایلی طولانی بود. همچنین آخرین تاریخ به روزرسانی سایت ۱۹ اردیبهشت بود، زمانی برای به روزرسانی دائمی سایت نداریم و هر زمان که اخبار جدید باشد روی سایت قرارداده و آن را به روز می‌کنیم. البته در این بحران خبر جدیدی هم نبوده است که بخواهیم سایت را به روز کنیم.  

 
رییس هیات مدیره انجمن  برنامه ریزان و دستیاران کارگردان خانه سینما تاکید کرد: همچنین لازم است از کمیته فرهنگی انجمن نیز تشکر کنم که کتابچه خوبی برای راهنمایی استفاده از سایت روی نسخه موبایلی تهیه کرده است که به زودی در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد.

اقباشاوی افزود: عملیات ۲ زبانه شدن سایت در دستور کار قرار دارد و احتمالا تا یک ماه دیگر نسخه ۲ زبانه سایت در دسترس قرار می‌گیرد.

رییس هیات مدیره انجمن برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان خانه سینما ایران درباره جدول اعضای سایت این انجمن نیز گفت: فقط نام اعضا در سایت نوشته شده است. نوع عضویت اعضا مشخص اما در سایت درج نشده است. آخرین فعالیت حرفه‌ای آن‌ها روی سایت موجود نیست چرا که هر عضوی از اعضای انجمن به صورت اختیاری می‌تواند این اطلاعات را وارد سایت کند.

اقباشاوی درباره نوع وضعیت اعضا نیز گفت: از زمانی که کانون برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان خانه سینما به انجمن صنفی کارگری تغییر نام پیدا کرد و انجمن صنفی کارگری برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان سینما اولین انجمنی بود که در سال ۹۵ ثبت وزارت کار شد، دیگر عضویت وابسته و پیوسته در اساسنامه وزارت کار وجود ندارد و عضو اصلی و افتخاری وجود دارد.

اساسنامه و اسکن صورت جلسه آخرین انتخابات روی سایت نجمن برنامه ریزان و دستیاران کارگردان خانه سینما  موجود است

 
 رییس هیات مدیره انجمن برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان خانه سینما در پایان درباره جدول متقاضیان بررسی نشده نیز، خاطرنشان کرد: تهیه این جدول منطقی نیست. طبق اساسنامه ۶ ماه یکبار ۱۵ عضو جدید می‌پذیریم که جا دارد من از کمیته عضویت تشکر کنم.  همچنین در اساسنامه تمام شرایط عضویت اعضا مندرج شده است. اصلی ترین شرط عضویت در انجمن داشتن سه فیلم سینمایی در کارنامه کاری فرد به عنوان دستیار کارگردان است.

[ad_2]

Source link