حمایت یک میلیارد تومانی از طرح‌های پژوهشی گروهی مقابله با کرونا

[ad_1]

به گزارش روز یکشنبه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،  پژوهشگران و فناوران کشور برای اجرای طرح‌های پژوهشی کرونا در حوزه‌های گوناگون علمی حمایت می‌شوند تا با ارایه تمهیدات ویژه سرعت فعالیت‌های فناورانه در این بخش شتاب گیرد.

در این فراخوان ملی محققان برای ارسال طرح‌های خود و بهره مندی از حمایت های مالی تا ۱۵ شهریور ماه سال جاری فرصت دارند.

بر اساس این فراخوان پژوهشگران و متخصصان طرح‌های پژوهشی خود را می‌توانند به سامانه مدیریت پژوهش (کایپر)  صندوق مراجعه کنند،  البته دوره‌های پسادکتری و رساله‌های دکتری نیز در این فراخوان حمایت می‌شوند.

پژوهشگران برای ارسال طرح‌های مرتبط با حوزه فنی و مهندسی، محیط زیست و تغییرات اقلیم و سلامت از ابتدای خرداد ماه سال جاری تا ۱۵ مرداد ماه فرصت دارند، همچنین ارسال طرح‌ در حوزه‌های علوم پزشکی، ریاضی و فیزیک، علوم پزشکی، دامپزشکی و شیلات از ابتدای تیرماه سال جاری آغاز می‌شود و تا ۱۵ شهریور ماه ادامه دارد.

 ارسال طرح در حوزه‌های هنر و معماری، مدیریت و علوم اقتصاد، علوم انسانی، اجتماعی و مطالعات علم، معارف و علوم انسانی نیز از ابتدای اردیبهشت امسال آغاز شد و تا ۱۵ تیر ماه برای ارسال طرح‌های پژوهشی در این حوزه‌ها فرصت باقی است.

سقف حمایت از طرح‌های پژوهشی در این فراخوان ۶۰ میلیون تومان است البته طرح‌های پژوهشی گروهی (مشترک میان مراکز علمی)، میان رشته‌ای و بین‌المللی تا سقف یک میلیارد تومان نیز حمایت می‌شوند، این فراخوان فرصتی فراهم می‌کند تا پژوهش‌های حوزه کرونا به صورت متمرکز در حوزه‌های گوناگون مورد حمایت قرار گیرند.

[ad_2]

Source link