تجمع در مطب های بویراحمد سبب نارضایتی مردم شده است

تجمع در مطب های بویراحمد سبب نارضایتی مردم شده است

[ad_1]

 شاهرخ کناری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عادی شدن رفتار مردم در مقابل ویروس کرونا، زنگ خطر افزایش سرعت انتشار این ویروس منحوس را به صدا درآورده است.

وی افزود: وضعیت کنونی مطب ها و کلینیک های درمانی شهرستان سبب نارضایتی مردم شده است.

فرماندار بویراحمد تصریح کرد: تردد افراد در بازار استان به ویژه شهر یاسوج بسیار زیاد است و می طلبد به منظور کنترل و کاهش این شلوغی محدودیت های ترافیکی در سطح این شهر اعمال شود.

کناری تاکید کرد: همچنین در جایگاه های سوخت، پروتکل های بهداشتی به ندرت رعایت می شود و در بیشتر موارد کارگران مراکز سوخت گیری، از ماسک و دستکش استفاده نمی کنند و خود رانندگان اقدام به سوخت گیری می کنند.

وی با اشاره به نارضایتی برخی از شهروندان نسبت به محل قرنطینه (نقاهتگاه) بیماران کرونایی در خوابگاه کمیته امداد امام خمینی (ره) یاسوج، ابراز داشت: می توان از ظرفیت دانشگاه آزاد یاسوج که بیرون از شهر یاسوج واقع شده است برای نقاهتگاه بیماران کرونایی ترخیص شده از بیمارستان به منظور گذراندن دوره نقاهت تا بهبودی کامل آنها بهره برد.

کناری با اشاره به عبور و مرور افراد مبتلا به کرونا در سطح شهرستان، تصریح کرد: نیاز است قانون بازدارنده ای در خصوص منع ورود این افراد تا تکمیل دوره قرنطینه آن ها در جامعه وجود داشته باشد و مرجع قضایی به این قضیه ورود کند.

روزهای اخیر، شمار مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد سیر صعودی داشته است.

به گفته سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در چنین شرایطی باید حتی الامکان در منزل بمانیم و تنها با رعایت کامل نکات بهداشتی و بنا به ضرورت و برای تامین مایحتاج زندگی یا دارو به بیرون از خانه برویم.

پرویز یزدان پناه تاکید کرده است که با توجه به بازگشایی اصناف مردم توجه داشته باشند که حضور بی مورد و تجمع در بازار می تواند برای جامعه خطر آفرین باشد و باید خریدهای غیر ضرور خود را به بعد از مهار کامل ویروس کرونا موکول کنند.

 

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>