تاریخچه ساخت کامپیوتر و لپ تاپ

تاریخچه ساخت کامپیوتر

لپ تاپ یک کامپیوتر کوچک و قابل حمل است که به عنوان رایانه لپ تاپ یا رایانه نوت بوک نیز شناخته می شود. این تقریباً به اندازه یک رایانه رومیزی قدرتمندتر است. این شامل صفحه کلید و صفحه کلید الفبایی عددی و همچنین ترک پد یا گوی است که به عنوان ماوس عمل می کند. در محیط های مختلف قابل استفاده است و می توان آن را با خود حمل کرد و بدون استرس روی دامن قرار داد زیرا اندازه کوچکی دارد. در دوران مدرن، اکثر لپ‌تاپ‌ها در اندازه‌های بسیار سبک و نازک عرضه می‌شوند که به رقابت با دستگاه‌های دیگر مانند تبلت‌ها کمک می‌کند. با نام اولترابوک، سری لپ تاپ های فوق باریک توسط اینتل به فروش می رسد.

با این حال، لپ تاپ ها امروزه مورد استفاده قرار می گیرند. زمانی که برای اولین بار اختراع شدند اینطور نیستند. سال‌ها تلاش‌های مختلفی برای راحت‌تر کردن آنها انجام شد. این که لپ‌تاپ‌ها چگونه اطلاعات مناسب خود را دارند، می‌توان با مرور تاریخچه آنها فهمید. در تاریخچه لپ‌تاپ، اصطلاح رایانه‌های قابل حمل اغلب استفاده می‌شود که با لپ‌تاپ متفاوت است. این یک کامپیوتر قابل حمل بود، اما اندازه آن به اندازه ای نبود که روی پاها تنظیم شود. به همین دلیل است که در مقایسه با لپ تاپ ها، کامپیوترهای قابل حمل کمی متفاوت هستند. تصویر زیر نمونه ای از اولین کامپیوتر واقعی لپ تاپ است.

در دوران مدرن، لپ‌تاپ‌ها در مقایسه با زمان اولیه لپ‌تاپ‌ها قدرتمندتر و مفیدتر شده‌اند. این به این دلیل است که این فناوری در طول سال ها پیشرفت کرده است که منجر به پیشرفت های زیادی در لپ تاپ ها شده است. از این رو لپ تاپ ها در زمینه های مختلف کاربرد بیشتری پیدا کرده اند. همچنین با پیشرفت تکنولوژی، سیستم عامل ها بسیار پیشرفته‌تر شده اند. در مقایسه با همتایان قدیمی لپ‌تاپ‌ها، با پیشرفت فناوری، اندازه آنها بسیار کوچک‌تر و وزن کمتری داشتند. با پیشرفت تکنولوژی، پیشرفت ها در لپ تاپ ها ادامه دارد تا امروزه به لپ تاپ های استوک هم روی آورده اند برای ادامه می توانید به این سایت مراجعه کنید.

نرم افزار گرامرلی

دیدگاهتان را بنویسید