بیت‌مارت هنوز 200 میلیون دلار به قربانیان هک بدهکار است

[ad_1]

صراط تنیرات | لحظه | گتی ایماژ

قربانیان هک 200 میلیون دلاری بیت‌مارت می‌گویند که پنج هفته از وعده بازگرداندن پول آنها توسط صرافی ارز دیجیتال می‌گذرد، اما بسیاری هنوز یک پنی ندیده‌اند.

پل دلونگ، صاحب کسب و کار در آستین گفت: «من آدمی نیستم که زیاد قلاب بزنم و ناله کنم. بیت‌مارت، از نظر ارتباط، گفتند به‌روزرسانی‌های بیشتری را به ما می‌دهند. ما هیچ به‌روزرسانی دریافت نکرده‌ایم.

دلونگ می‌گوید که چندین بار با صرافی تماس گرفته است و هر بار پاسخ آماده‌ای از یک ربات دریافت کرده است تا به او اطلاع دهد که BitMart و وکلای آن‌ها «روی این موضوع کار می‌کنند».

در اوایل دسامبر، بیت‌مارت در بیانیه‌ای رسمی نوشت که از پول خود برای بازپرداخت قربانیان نقض امنیتی گسترده که صرافی به سرقت کلید خصوصی متهم کرده بود، استفاده خواهد کرد.

اما مصرف کنندگان منتظر هستند تا BitMart به وعده خود عمل کند.

CNBC با تعدادی از کاربران BitMart که هدف قرار گرفته اند صحبت کرده است، برخی از آنها در صورت عدم برداشت وجوهشان با نابودی کامل مالی روبرو هستند.

دلونگ گفت: “این که 20500 دلار باشد یا 10000 دلار، مهم نیست، فقط به ما بگویید و به ما اطلاع دهید.”

بسیاری از قربانیان یک توکن خاص به نام safemoon را از دست دادند که یک توکن ارز دیجیتالی است که بر روی بلاک چین هوشمند بایننس ساخته شده است. این سکه در سه ماهه دوم سال 2021 پس از تأییدهای متعدد توسط افراد مشهوری مانند رپر Lil Yachty و YouTuber Jake Paul به شدت رشد کرد.

CNBC برگشت و پرسید که آیا بیت‌مارت همچنان قصد دارد به وعده خود برای بازپرداخت هزینه‌های قربانیان عمل کند یا خیر. آدرس ایمیل Sheldon Xia، مدیر عامل BitMart، که او فهرست کرده است حساب توییتر تایید نشده او، بازگشت، درست مانند زمانی که CNBC برای اولین بار در اوایل دسامبر با شیا تماس گرفت.

یک سخنگوی پاسخ داد: “ما از همه دانلودهای کاربر پشتیبانی خواهیم کرد. ما همچنین با تعدادی از تیم های پروژه صحبت می کنیم تا معقول ترین راه حل ها مانند تبادل توکن را تأیید کنیم. هر گونه به روز رسانی اضافی در وب سایت رسمی ما اعلام خواهد شد. “این شرکت به سوالات دقیق تر پاسخ نداد.

قربانیان خواهان شفافیت هستند

CNBC با بیش از دوازده کاربر BitMart که شخصاً تحت تأثیر این نقض قرار گرفتند صحبت کرد. یکی از موضوعات رایج در بسیاری از این گفتگوها، تمایل به شفافیت بود. احساس مشترک این بود که خبر بد بهتر از بی خبری است.

یکی از کاربران بیت‌مارت که می‌گفت احساس می‌کرد توکن‌هایش “گروگان گرفته شده‌اند” تصویری از مبادله خود با مدیری که حساب تلگرام بیت‌مارت را مدیریت می‌کند به CNBC ارسال کرد. هنگامی که او پنجشنبه شب پرسید که آیا دستورالعمل های بیشتری در مورد زمان بازگرداندن نشانه های ماه ایمن خود وجود دارد یا خیر، پاسخ این بود: “زمانی که به روز رسانی شد، اعلام خواهیم کرد.”

محمد مستقر در تورنتو، که از CNBC خواست تا او را با نام کوچک صدا کند، گفت که به دلیل تجربه‌اش با بیت‌مارت احساس نزدیکی به خودکشی کرده است.

پناهنده ایرانی 53000 دلار از توکن Safemoon ذخیره شده در کیف پول بیت‌مارت خود دارد که 40000 آن از طریق وامی است که باید با بهره 4 درصد بازپرداخت کند.

این مرد 38 ساله به CNBC گفت که از ساعت 7 صبح تا 10 شب، هفت روز هفته، به عنوان راننده کامیون یدک‌کش برای یک شرکت امداد جاده‌ای کار می‌کرد. او می گوید که مجبور است ساعت های طولانی کار کند زیرا کارفرمای او برای کار کمیسیون می پردازد، نه دستمزد ساعتی. او برای هر شغل 20 دلار دریافت می کند، اما باید هزینه دیزل خود را بپردازد.

او شروع به سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال کرد تا آینده ای برای خود در کانادا بسازد.

محمد به CNBC گفت: «فقط فکر می‌کردم می‌توانم پولم را افزایش دهم، سپس می‌توانم به مدرسه بروم و انگلیسی بخوانم و به دانشگاه بروم. – پس انداز ندارم.

یکی دیگر از کاربران بیت‌مارت به CNBC گفت که این فقط پول او نیست. مادر و مادرشوهر او 30000 دلار جمع آوری کردند و از او خواستند که این پول را از طرف آنها در BitMart سرمایه گذاری کند.

او گفت: “بعد از اینکه آن را پوشیدم، هک وحشتناک اتفاق افتاد، بنابراین دیوانه شدم زیرا چیزی برای دادن به آنها نداشتم.”

«آقای بلیک» مستقر در نیویورک، که همچنین خواست از نام واقعی خود استفاده نکند، به CNBC گفت که هوا نمی توانست بدتر از این باشد.

“این نزدیک تعطیلات اتفاق افتاد… مردم گاهی مجبورند برخی از موقعیت های خود را برای تامین هزینه ها، برای خرید چیزهایی برای کودکان برای کریسمس، منحل کنند. آقای بلیک گفت: “ناتوانی آنها در کامل کردن مردم واقعاً محیطی را ایجاد کرده است که در آن این آزادی که همه ما برای آن تلاش می کنیم از ما سلب شده است.”

یک سرمایه گذار ارز دیجیتال مستقر در کانزاس که حدود 35000 دلار در BitMart گیر کرده است به CNBC گفت که تا همین اواخر خیلی نگران نبود.

او گفت: “درک مشترکی وجود داشت، حتی صبر از جانب مالکان، که BitMart فقط تا پایان سال منتظر بود تا توکن های کیف پول داغ سرقت شده را به دلایل مالیاتی بازخرید کند.”

همین مشتری BitMart اکنون می گوید که با حدود 6800 مالک که در حال بررسی یک دعوای دسته جمعی علیه بورس هستند در تماس است. حدود یک هفته به او فرصت می دهند تا اقدام کنند.

مواظب ارتش صفمون باشید

ابهام این شرکت به اصطلاح “ارتش Safemoon” دامن زده است، اصطلاحی که توسط دارندگان توکن Safemoon که از لحاظ تاریخی ثابت کرده اند زمانی که حول یک هدف متحد می شوند به جامعه داده می شود.

هکرهای BitMart با ترکیبی از بیش از 45 سکه فرار کردند، اما توکن‌های Safemoon بخش بزرگی از غارت بودند. در حالی که برخی از کاربران بیت‌مارت بازپرداخت توکن‌هایی مانند سایتاما را گزارش کرده‌اند، صاحبان safemoon هنوز نامشخص هستند.

سرمایه‌گذاران Safemoon که از BitMart استفاده می‌کنند همچنین می‌گویند که پرداخت‌های «بازتابی» خود – امتیازی مشابه سود سهام که به دارندگان توکن موجود اعطا می‌شود – از نوامبر دریافت نکرده‌اند. در نتیجه، سرمایه‌گذاران بیت‌مارت احساس می‌کنند که در مکانی امن دچار سوختگی مضاعف شده‌اند.

حتی دارندگان Safemoon که هرگز از BitMart استفاده نکرده‌اند، معتقدند که به‌طور غیرمستقیم توسط این نقض سوخته‌اند.

یکی از کهنه سربازان نیروی هوایی ایالات متحده گفت که وقتی هکر سکه های Safemoon را دزدید و همه آنها را در بازار آزاد فروخت، قیمت کل پروژه را کاهش داد. او گفت: «همه ما تحت تأثیر این موضوع هستیم.

ارتش Safemoon از طریق کمپین توییتری که برای شرمسار کردن بازار سهام از قربانیان هک طراحی شده است، BitMart را تحت فشار قرار می دهد. گروه Safe Moon هشتگ #WenBitMart را در توییتر منتشر کرد که از دوشنبه شب شروع به محبوبیت کرد.

اگرچه بیت‌مارت به CNBC گفت که از مبادلات توکن پشتیبانی می‌کند، اما قربانیان می‌گویند که ممکن است برایشان هزینه داشته باشد.

مردی گفت که اگر توکن‌های بیت‌مارت خود را به USDT (یک سکه پایدار محبوب که با ارزش دلار آمریکا می‌چسبد) نقد کند، این کار را در موقعیتی در بازار انجام می‌دهد که یک سوم بازاری است که توکن‌های Safemoon او امروز معامله می‌شوند. او همچنین با توجه به الزامات معاملاتی Safemoon با کارمزد تراکنش 10 درصدی مواجه خواهد شد. (این 10٪ مالیات تراکنش به عنوان انگیزه ای برای مصرف کنندگان برای حفظ توکن عمل می کند که به پایین تر از هزینه آن کمک می کند. آنها همچنین سود سهامی را که سازندگان توکن به دارندگان آن به عنوان انگیزه اضافی پرداخت می کنند، تامین می کنند.)

حتی اگر بیت‌مارت خوب عمل کند و به همه پول بدهد، باید دید که آیا صرافی معادل دارایی‌های از دست رفته را با قیمت فعلی‌شان که در برخی موارد می‌تواند به میزان قابل توجهی بالاتر باشد، بازخرید می‌کند یا خیر..

مدیر محصول جهانی Safemoon یک مشتری BitMart است. رایان آریاگا می گوید 15 درصد از مخفیگاه او برای ماه های امن در بیت مارت است. اما او معتقد است که تبادل کار درست را انجام خواهد داد.

آریاگا گفت: «مثل چهار یا پنج سال پیش نیست که بسیاری از افرادی که شرکت کردند ناشناس باشند… مردم در فضا به خود می آیند، آن را بهتر می فهمند، می توانند قراردادها را بهتر بخوانند».

“اکنون ما آنقدر جلو آمده ایم که معتقدم بیت مارت به قول خود عمل می کند و کار درست را انجام می دهد … به خصوص با ارتش ماه امن ، ما آنقدر از آنچه در تلاش برای رسیدن به آن هستیم پشتیبانی داریم که نمی میریم. . . این نه تنها به آتش سوخت می افزاید.”

مصرف کنندگان عمیق تر حفاری می کنند

در حالی که مشتریان BitMart منتظر پاسخ هستند، برخی منتظر زمان هستند و در خود صرافی ارز دیجیتال جستجو می کنند. CNBC چهارشنبه شب در یک چت در فضای مجازی توییتر شرکت کرد که در آن نزدیک به 700 نفر در مورد وضعیت صحبت کردند.

بیت مارت مجموعه سرمایه‌گذاری 13.7 میلیون دلاری سری B را در پایان سال 2021 با حدود 300 میلیون دلار بسته است، و برخی را که نمی‌دانند چگونه صرافی برای تأمین مالی 200 میلیون دلاری مشتریان بازیابی مجهز شده است، متوقف کرد.

برخی دیگر می پرسند چرا بیت مارت برای بازیابی وجوه دزدیده شده بیمه نمی شود. CNBC این سوال را از BitMart پرسید و صرافی از پاسخ دادن خودداری کرد.

CNBC همچنین پرسید که آیا این صرافی در حال انجام یک ممیزی داخلی برای تعیین اینکه آیا مشکلی در رتبه‌های خودش رخ داده است یا خیر، و دوباره BitMart ترجیح داد به این سؤال پاسخ ندهد.

هک در ماه دسامبر دو مورد از “کیف پول های داغ” بیت مارت را تحت تاثیر قرار داد، اما سایر دارایی ها به وضوح “ایمن و سالم” بودند.

ارزهای دیجیتال را می توان به صورت «گرم»، «سرد» یا ترکیبی از هر دو ذخیره کرد. کیف پول داغ به اینترنت متصل است و به دارندگان امکان دسترسی نسبتاً آسان به سکه های خود را می دهد تا بتوانند به ارزهای دیجیتال خود دسترسی داشته باشند و آن ها را خرج کنند. سازش برای راحتی، قرار گرفتن در معرض احتمالی بازیگران بد است.

آخرین و بزرگترین نگرانی در میان بسیاری از کاربران بیت‌مارت این است که بیت‌مارت به‌جای توقف معامله روی توکن‌های آسیب‌دیده و ناامن، برداشت‌ها را متوقف کرده است. CNBC ویدئویی را مشاهده کرد که در آن مردی در تاریخ 5 ژانویه، مدت‌ها پس از هک، توکن‌های Safemoon را از بورس خرید.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

نرم افزار گرامرلی

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesbuy stripe accountNovagrakorsan taksijoybetKartal Sınırsız Escortinstagram gizli hesap görmeMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsü