برای گسترش حفاظت از محیط زیست کاشان باید آگاهی عمومی افزایش یابد

[ad_1]

علی‌اکبر مرتضایی روز سه‌شنبه در دیدار با کارکنان اداره حفاظت محیط زیست کاشان، ضمن تبریک هفته محیط زیست بیان کرد: فرهنگ‌سازی عمومی و تعمیق بخشی به شناخت مردم در پیش‌برد هدف‌های سازمانی نقش بسیار موثری دارد و با توجه به محدودیت‌هایی که در نیروی انسانی و امکانات وجود دارد، باید از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و رسانه‌ها در این مسیر بهره برد.

وی بیان کرد: کاهش و رفع معضلات و مشکلات محیط زیست شهرستان کاشان از اولویت‌های اصلی در فرمانداری کاشان است و ملاحظات زیست محیطی در همه امور همواره مورد تاکید قرار می‌گیرد.

فرماندار ویژه کاشان همچنین مطالعه برای نحوه استفاده از امکانات و تجهیزات نوین در راستای کنترل وضعیت، حفاظت و واکنش سریع در مواقع بحرانی به ویژه در مناطق حفاظت شده این شهرستان را خواستار شد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان در ادامه به اهمیت همراهی آن اداره در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اشاره کرد و از پیگیری‌ها برای تخصیص اعتبارهای این حوزه خبر داد.

مسعود خاندایی اضافه کرد: برنامه‌ریزی برای ترویج تولید و استفاده از انرژی‌های پاک در کاشان از روند مطلوبی برخوردار است و در همین مسیر این شهرستان در ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی در سطح کشور رتبه نخست را دارد که این امر در حفاظت از منابع و محیط زیست اثرهای بسیار مثبتی خواهد داشت.

رییس اداره حفاظت محیط زیست کاشان نیز به شرایط ویژه شهرستان و گستره فعالیت‌های این اداره اشاره کرد و اظهارداشت: شهرستان کاشان به نسبت جمعیت، بیشترین تراکم صنعتی در سطح کشور را دارد و در سال گذشته در تعدد روزهای آلوده منجر به تعطیلی، از مرکز استان نیز پیشی گرفته بود.

حسین خادمی افزود: استقرار در حاشیه کویر، تراکم بالای صنایع، کمبود منابع آبی، مناطق گسترده حفاظت شده و تنوع زیستی موجب شده است که حفاظت از محیط زیست کاشان از حساسیت و پیچیدگی‌های ویژه‌ای برخوردار باشد.

وی در ادامه با ارایه گزارشی از اقدام‌های اداره حفاظت محیط زیست کاشان در یک سال گذشته، تسهیل مواردی منجمله ایجاد پاسگاه، افزایش اعتبارها، تامین نیروی انسانی و خودرو را در راستای ارایه خدمات مطلوب‌تر خواستار شد.

کاشان با گستره چهار هزار و ۳۹۲ کیلومترمربع، یک منطقه حفاظت شده با نام قمصر و برزک دارد.

این شهرستان با جمعیت بیش از ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

[ad_2]

Source link